Sejm uchwalił ustawę o limitach cen energii

Opublikowano: 21.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1685

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o ograniczeniu cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, samorządów oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Nowa ustawa ustala maksymalną cenę dla gospodarstw domowych na 693 PLN /MWh, a dla samorządów i MŚP na 785 PLN /MWh.

Dla gospodarstw domowych cena maksymalna będzie obowiązywała powyżej rocznego limitu 2 MWh. Limit dla gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi wyniesie 2,6 MWh, dla rodzin wielodzietnych i rolników – 3 MWh. Według strony internetowej „Infor”, często przyjmuje się, iż rodzina wielodzietna to taka z przynajmniej trojgiem dzieci, czyli, jak to określił ksiądz prałat Kneblewski – minimum socjalne.

Ustawa przeszła z 411 głosami za, 6 przeciw, przy 14 wstrzymujących się, i będzie teraz czytana przez Senat. Przeciwko głosował jeden poseł Lewicy, jeden poseł Kukiz ’15 i czterech posłów Konfederacji (Korwin-Mikke, Berkowicz, Kulesza, Sośnierz). Braun, Bosak i Winnicki wstrzymali się od głosu.

Minister Anna Moskwa powiedziała: „W obliczu wojny energetycznej, rolą państwa jest zapewnienie swoim obywatelom bezpieczeństwa na wszystkich możliwych płaszczyznach, a bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z kluczowych czynników dla stabilności całego systemu. I temu właśnie służyć będzie ustawa ograniczająca wysokość cen energii elektrycznej”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Rzeczpospolita”, Gov.pl, „Infor”, „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. maxon37 21.10.2022 16:38

  Media narodowe należą do pisu

 2. woma123 21.10.2022 23:28

  HI

  Limity to nic innego jak kartki na dobra, które doskonale pamiętam z czasów młodości. Kto tego nie widzi, jest ślepcem (czyli zapewne około 80% narodu).

  Tym którzy wiedzą o czym mówię, nie muszę tłumaczyć. Pozostałym tłumaczyć nie ma sensu.

  DuDuS

  PS.

  Ale że opozycja pohańbiła się głosowaniem za wprowadzeniem kartek na energie! “Nie pamięta wół jak cielęciem był!”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.