Segregacja rasowa podczas marszu LGBT?

Opublikowano: 01.06.2022 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1302

Już w ubiegłym roku krytykowano organizowanie podczas marszu dumy „niemieszanych” zgromadzeń, w szczególności zarezerwowanych dla tzw. kolorowych. Niektóre z organizacji wprost walczą z białymi przedstawicielami LGBT.

Po raz kolejny we Francji rozpoczyna się debata nad tzw. Marszem Dumy w Lyonie, który przejdzie w tym roku 11 czerwca. Organizatorzy postanowili podzielić zgromadzenie na kilka grup. Na czele pochodu staną tzw. urasowione queer, a za nim kolejno osoby niepełnosprawne, lesbijki, transpłciowi, interpłciowi oraz reprezentanci innych dewiacji seksualnych.

Członkowie kolektywu Fiertes en Lutte wyjaśnili, że wbrew wykreowanego w mediach wizerunkowi jedności, wśród społeczności LGBT panuje podział, a grupy walczą między sobą o większe wpływy. To wywołuje realne niebezpieczeństwo zamieszek. „Kiedy należysz do uciskanych grup, czasami może być trudno dostać się do pewnych miejsc i czuć się tam komfortowo i bezpiecznie” – wyjaśnili członkowie kolektywu. „Pozwala to na uniknięcie pewnych problemów związanych z obecnością osób nietkniętych, które znalazłyby się w tych przestrzeniach: unieważnienia przeżytych doświadczeń, monopolizacji mowy, natrętnych uwag i osądów, praktyk niedostosowanych do potrzeb osób zainteresowanych, itd.” – podkreślili organizatorzy.

Decyzja jest głośnym przedmiotem debaty w samej społeczności LGBT. Niektórzy podkreślają, że taka segregacja nie powinna mieć miejsca. „Czy tak postępuje wzajemne zrozumienie i solidarność? Ta atomizacja kolektywu zasmuca mnie i martwi” – napisał pod postem o wydarzeniu użytkownik „Facebooka”. „Urasowana z przodu, biała z tyłu – tak powitano mnie w zeszłym roku. Byłem doskonale zszokowany, bo to hasło było po prostu rasistowskie. Stowarzyszenia LGBT są w rękach rasistów. Z moim chłopakiem pójdziemy z białymi. Nie maszeruję z rasistami i nienawidzę tych rasistów” – podkreślił z ubolewaniem jeden z użytkowników Twittera.

Już w zeszłym roku zorganizowanie niemieszanego marszu dumy w Lyonie było przedmiotem wielu krytyki. W Tours kontrowersje wokół strefy pojedynczej mieszanej dla urasowionych osób LGBT podczas Marszu Dumy zmusiły organizatorów do odwołania demonstracji. „Każdy biały człowiek, który spróbuje zmieścić się w tej procesji, zostanie serdecznie (lub nie) oczyszczony” – ostrzegało wówczas stowarzyszenie Centrum LGBT w Tourine.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com [1] [2], LeFigaro.fr
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 01.06.2022 14:03

    Organizacja podobna do BLM ktora sama zjada swoje dzieci, chyba nie moze byc nic lepszego dla swiata.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.