Secesyjny podmuch dotarł do Francji

Opublikowano: 04.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 474

Władze Francji doszły do ​​politycznego porozumienia w kwestii referendum w sprawie samostanowienia Nowej Kaledonii w 2018 roku, powiedział premier kraju Edouard Philippe na antenie BFMTV.

Przeprowadzenie ogólnonarodowych konsultacji dotyczących niepodległości zostało przewidziane w porozumieniu podpisanym w 1998 roku w sprawie kolejnej dekolonizacji archipelagu na Pacyfiku, który ma status zamorskiego terytorium Francji.

Dokładna data plebiscytu nie została jeszcze ustalona, ​​ale powinien się odbyć nie później niż w listopadzie 2018 roku.

Nowa Kaledonia to specjalna formacja administracyjno-terytorialna Francji położona na wyspie o tej samej nazwie w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Jej liczba mieszkańców wynosi 245 tysięcy osób, są to głównie Melanezyjczycy i Francuzi, stolica — miasto Noumea.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.