Schulz chce Stanów Zjednoczonych Europy

Opublikowano: 09.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 599

Szef niemieckiej socjaldemokracji Martin Schulz nie zamierza rezygnować z projektu federalnego, odrzucanego coraz bardziej przez europejskie społeczeństwa. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zapowiada więc, że do 2025 roku utworzone zostaną Stany Zjednoczone Europy, które jego zdaniem mają zatrzymać „pochód nacjonalistów” na kontynencie, a kto nie zgadza się z jego wizją powinien czym prędzej opuścić Unię Europejską.

Schulz jest obecnie zajęty powrotem swojej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) do koalicji rządowej z Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU) kanclerz Angeli Merkel, ale podczas partyjnego spotkania nie omieszkał po raz kolejny wygłosić swoich federalistycznych poglądów. Stąd z jego ust padła jednoznaczna deklaracja, iż zamierza on doprowadzić do zawarcia przez unijne państwa traktatu ustanawiającego europejski system federalny.

Stany Zjednoczone Europy powinny według byłego szefa Parlamentu Europejskiego powstać do 2025 roku, ponieważ dla Schulza są one jedyną możliwością, aby „zatrzymać marsz prawicowych nacjonalistów”, który ma mieć miejsce w Niemczech, Danii, Finlandii, Francji czy Holandii. Ponadto federalna Europa mogłaby stawić czoła takim wyzwaniom jak ocieplenie klimatu, zarządzanie masową imigracją, walka z unikaniem płacenia podatków przez wielkie koncerny, czy też zmuszenie Google i Facebooka do przestrzegania praw obywatelskich.

Dla Schulza takie rozwiązanie ma być „ubezpieczeniem na życie”, a kto z niego nie skorzysta i nie ratyfikuje wspomnianego federalistycznego traktatu, ten będzie zmuszony do opuszczenia unijnych struktur.

Na podstawie: TheLocal.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Szwęda 09.12.2017 12:38

  USE ale z koloniami wyzysku, taniej siły roboczej!!!

 2. Szwęda 09.12.2017 13:23

  Pan…
  Każdy ma jakąś rację ze swojego punktu widzenia i wierzenia.

 3. manriusz 09.12.2017 14:27

  Widzę że następny Adolf w Niemchech rośnie. Kto nie z nami, ten przeciwko nam. Tylko moja racja się liczy itp. bzdety. Coś sie szykuje w EU?

 4. Crash 09.12.2017 15:07

  Nie wiem czy to dobrze czy zle sie skonczy, ale uwazam ze taka europejska federacja i tak zaistnieje, z Polska czy bez. Wg mnie lepiej abysmy znalezli sie w tej federacji. Patrzac na wszystkie supermocarstwa ktore istnialy w zasadzie zawsze wchłaniały swoich sąsiadów, pytanie tylko czy Federacja Unii Europejskiej będzie wchłaniać swoich przyszłych sąsiadów w pokojowy sposób czy będzie ich podbijać. Wolałbym abyśmy przemyśleli swoją pozycje miedzynarodową i siłę miliatrną czy warto walczyć w tym momencie i być może przegrać czy poczekać aż polityczny wiatr zwróci sie w naszą stronę.

 5. Szwęda 09.12.2017 15:45

  Crash,
  O niepodległość Rzeczpospolitej trzeba walczyć – nawet jeżeli to będzie trwało 1000 lat!!!!!!!!!!!!!
  Na razie ta walka jest w zawieszeniu już chyba od około 100 lat. Ale w końcu przyjdzie czas na przebudzenie naszej Ojczyzny – być może okupione krwią w naszych rzekach!

 6. Fenix 10.12.2017 07:47

  Federacja Narodów Europy, tak ! Nie federacja unii europejskiej .
  Narodom zwraca się suwerenność , powierza decyzyjność w własnej sprawie .
  Flaga federacji z insygniami władzy Narodów Europy ( znaki flag Narodowych , bez gwiazd) jedna wspólna waluta jeden wspólny język w federacji, oprócz Narodowego.
  Globalizacja owszem , jednoczenie Narodów do osiągania wspólnych celów,to służy każdemu.

 7. Fenix 10.12.2017 09:14

  Słońce jest naszą gwiazdą w wszechświecie, i jedno wystarczy.

 8. beth 10.12.2017 09:46

  W mojej ocenie tego typu inform. to tylko i wyłącznie sukcesywne i jak dotąd skuteczne urabianie społeczeństw w n – owo tworzonym systemie komunistycznym.

 9. kudlaty72 10.12.2017 10:13

  Zbliża się kolejny “Potop”,tylko zamiast najemnych wojsk protestanckich pod flagą Karola Gustawa wejdą najemne hordy islamistów pod flagą tzw unii.Po raz kolejny na naszych barkach spocznie ochrona naszej katolickiej cywilizacji.
  Walka będzie przeokrutna,bo i duża część społeczeństwa ma wyprane mózgi przez neokomunistów z Brukseli (Atos,Odkrywca i kilku innych komuchów na tym forum) ale cóż………….
  Czy po raz kolejny obrona Częstochowy będzie impulsem?Czy obudzi w narodzie wolę walki?Mam nadzieję,że tak.

 10. Fenix 10.12.2017 11:08

  Sam siebie obronisz człowieku ! Za wszystko inne nie warto umierać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.