Saudyjskiemu nastolatkowi grozi kara śmierci

Opublikowano: 09.06.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 230

Osiemnastoletni obywatel Arabii Saudyjskiej, który od ponad czterech lat przebywa w areszcie przedprocesowym, może zostać skazany na karę śmierci przez tamtejszy sąd. Chłopak mając jedenaście lat miał bowiem pomóc swojemu bratu podczas antyrządowych protestów organizowanych w trakcie tak zwanej „Arabskiej wiosny”, w których zresztą sam uczestniczył.

W 2011 roku Murtaja Qureiris miał zaledwie dziesięć lat, lecz już wtedy został nagrany podczas jednego z protestów będących elementem saudyjskiej odnogi „Arabskiej wiosny”. Chłopak miał wówczas jeździć na rowerze w gronie swoich rówieśników, krzycząc jednocześnie, iż „ludzie domagają się praw człowieka”. Dodatkowo miał on pomagać swojemu bratu Ali Qurerisowi, który był jednym z aktywniejszych uczestników antyrządowych wystąpień.

Murtaja Qureiris miał bowiem pomóc swojemu bratu, kiedy ten przed ponad ośmioma laty jechał motocyklem na posterunek policji w mieście Awamiya., aby obrzucić budynek koktajlami Mołotowa. Z tego powodu został on oskarżony przez saudyjską prokuraturę o przynależność do „ekstremistycznej grupy terrorystycznej”, pomoc w konstruowaniu koktajli, protest przeciwko siłom bezpieczeństwa oraz udział w mającym antyrządowy wymiar pogrzebie swojego brata w 2011 roku.

Mężczyzna ma obecnie osiemnaście lat i już od czterech lat przebywa w areszcie. Twierdzi on, że jego zeznania zostały wymuszone przez siły bezpieczeństwa, zaś w ostatnich miesiącach za kratki trafili również jego brat i ojciec. Samą karę śmierci musiałby zatwierdzić król Arabii Saudyjskiej lub jego pełnomocnik.

Na podstawie: Presstv.com
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.