Saudowie potępiają Syrię za łamanie praw człowieka

Opublikowano: 24.11.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 325

Wybranie Arabii Saudyjskiej na przewodniczącego Rady Praw Człowieka w ONZ było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich a organizacje zajmujące się prawami człowieka były wręcz oburzone. Saudyjski reżim, który odbiera podstawowe prawa swoim własnym obywatelom, potępił Syrię za pogarszającą się sytuację ludności na jej terytorium.

Arabia Saudyjska zaproponowała na forum ONZ rezolucję potępiającą naruszanie praw człowieka w Syrii a kolesiowski układ w tej organizacji sprawił, że została ona przyjęta wystarczającą ilością głosów. 115 państw przyjęło rezolucję, 51 krajów wstrzymało się od głosowania a 15 kolejnych, w tym Rosja i Chiny, wyraziły sprzeciw.

Jest to doprawdy zdumiewające, że państwo Bliskiego Wschodu stosujące prawo szariatu, które mocno ogranicza wolność słowa i stosuje karę śmierci oraz kary cielesne kojarzące się nam raczej z okresem średniowiecznym, stoi na straży praw człowieka.

Reżim ten bardzo chętnie korzysta z nowych możliwości. W Jemenie, gdzie wraz z innymi państwami arabskimi prowadzi wojnę przeciwko szyickiej organizacji zbrojnej która zajęła część kraju, ma poprowadzić śledztwo w sprawie prawdopodobnie popełnionych zbrodni wojennych… do których sam miał się przyczynić. Wcześniej Arabia Saudyjska potępiła także niektóre państwa Europy za rzekome łamanie podstawowych praw uchodźców i zmusiła ONZ do rezygnacji z walki o prawa osób LGBT.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania uważają, że państwo Saudów z powodzenie mogło zostać przewodniczącym Rady Praw Człowieka, ponieważ kraj “robi wszystko” aby poprawić sytuację tamtejszej ludności. Szkoda tylko, że tych zmian po prostu nie widać, a reżim skazuje na śmierć kolejnych “przestępców”, wśród których znajdują się poeci.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: SOTT.net
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Nosz k !!!!
HAHAHAHAHAHA

Niema co się rozpisywać.

piqlis
Użytkownik
piqlis

ONZ to jakaś anty ludzka farsa, powinni to całe towarzystwo rozgonić.