Saudyjczycy wpisali Bractwo na listę terrorystów

Opublikowano: 09.03.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 244

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah dodał w piątek. 7 marca, Bractwo Muzułmańskie do listy organizacji terrorystycznych.

Według byłego zastępcy szefa policji, Carla LaRosy, byłego doradcy ds. policyjnych szkolącego funkcjonariuszy na Bliskim Wschodzie, rządowa lista nielegalnych grup zawiera wspierany przez Iran Hezbollah i dwie grupy, które obecnie walczą z syryjskim dyktatorem Baszszarem al-Assadem – Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIL, zwane wcześniej irakijską Al-Kaidą), a także powiązane z Al-Kaidą syryjskie ugrupowanie Front Obrony Ludności Lewantu (Dżabhat an-Nusra).

Zdaniem LaRosy, saudyjska rodzina królewska, jej ochrona i zwierzchnicy sił policyjnych wyrażali ubolewanie, że obywatele Królestwa wyjeżdżają do Syrii, żeby przyłączyć się do dowodzonych przez islamistów sił rebelianckich. Król Abdullah ogłosił również, że Saudyjczycy zaangażowani w syryjską rebelię mają dwa tygodnie na opuszczenie Syrii i powrót do domu. W innym razie nałożone zostaną na nich drakońskie kary za przynależność do organizacji terrorystycznych.

Według informacji podanych przez lokalną agencję prasową SPA, saudyjski władca ostrzegł podwładnych, że członkostwo w którejkolwiek z tych grup zostanie surowo ukarane, a wsparcie materialne dla terrorystów, uznane za zdradę.

1 lutego 2014 roku w Arabii Saudyjskiej weszła w życie rządowa ustawa zwalczająca terroryzm. Saudyjskie prawo definiuje terroryzm jednostek lub ugrupowań jako „działania pośrednio lub bezpośrednio naruszające porządek publiczny, bezpieczeństwo i stabilizację państwa lub zagrażające jedności kraju”.

Tłumaczenie: cc Syty
Źródło oryginalne: www.examiner.com
Źródło polskie: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
23
Użytkownik
23

terroryści wpisali innych terrorystów na listę :)