Sankcje USA przeciwko MTK

Opublikowano: 12.06.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 308

Amerykański prezydent Donald Trump podpisał dekret wprowadzający sankcje ekonomiczne przeciw sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) z Hagi, którzy chcieliby prowadzić śledztwo przeciw armii amerykańskiej w Afganistanie i izraelskiej w Palestynie podejrzanych o zbrodnie wojenne i ludobójstwo. Już rok temu zabroniono pracownikom MTK przyjeżdżać do Stanów.

Dzisiejszy dekret to amerykańska riposta na marcowe zezwolenie MTK podjęcia śledztwa przeciw Stanom Zjednoczonym. W 2017 r., po groźbach ze strony rządu amerykańskiego, sędziowie odrzucili wniosek o to śledztwo, lecz po odwołaniu prokurator Trybunału Fatou Bensoudy i dostarczeniu nowych dowodów, ostatecznie się zgodzili.

Rzeczniczka Białego Domu wyjaśniła, że sankcje są konieczne, gdyż MTK, zamiast się „zreformować” chce prowadzić śledztwa „motywowane politycznie, przeciw nam i naszym izraelskim sojusznikom”. Według niego, reformy są niezbędne, by tego uniknąć: „Nie można oskarżać żołnierzy amerykańskich bez pozwolenia Stanów Zjednoczonych.” Inaczej byłby to „zamach na suwerenność amerykańską”. Mało tego, dodała, że „mamy powody wierzyć, że najwyższe instancje MTK są skorumpowane”, w tym prokurator Bensouda.

Oprócz sankcji ekonomicznych, rozszerzono zakaz wjazdu do USA również na rodziny pracowników MTK (do trzeciego pokolenia), co już dawno wprowadził Izrael. Amerykanie, po przegraniu 19-letniej wojny przeciw afgańskiemu ruchowi oporu i podpisaniu kapitulacji w lutym tego roku, przyśpieszają wycofanie wojsk z tego kraju, lecz pozostają po nich oskarżenia o bestialskie, masowe zbrodnie dokonane podczas okupacji Afganistanu. Część z nich ujawnił już australijski dziennikarz i wydawca Julian Assange oczekujący w brytyjskim więzieniu specjalnym na ekstradycję do Stanów, gdzie ma zostać za to ukarany 175 latami więzienia lub śmiercią.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Nie wolno za zbrodnie hitlerowskich niemiec sadzic niemcow bez zgody niemcow bo to byl by zamach na demokracje a jak jakis dzienikarz napisze o ludobojstwach niemieckich 175 lat wiezienia.
Taka wladza ksztaltuje sie gdy hegomonie ma jedno panstwo

donkey
Użytkownik
donkey

@Dandi1981
Hegemon może być tylko jeden, w przeciwnym wypadku takie państwo jest tylko mocarstwem.

Amerykanie tymi decyzjami tylko potwierdzają, że nie ważne kto zasiada w białym domu i tak prowadzi zbrodniczą dyktaturę nad światem.

elmo205
Użytkownik

Oczywiście, że amerykanie to hegemon, i mordują ludzi na całym świecie, na skalę nie znaną nikomu, gdyż używają HAARP, i mogą spowodować atak serca, wylew, raka, jakąkolwiek chorobę, amerykanie mordują ludzi, jak jeszcze nikt nie mordował, a lekarz czy koroner przyjedzie i niczego nie wykryje, bo broń energii skierowanej jest niewidoczna, niesłyszalna, oni używają fal skalarnych i pól torsyjnych, HAARP plus satelity, radary, 5G, fale radiowe i nadajniki telefonii, wszystko to kreuje elektromagnetyczną zupę, w której my żyjemy poddani cichej obróbce