San Francisco może zakazać systemów rozpoznawania twarzy

Opublikowano: 04.02.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1828

San Francisco może zostać pierwszym amerykańskim miastem, które zakaże korzystania z technologii rozpoznawania twarzy, mocno krytykowanej przez prawodawców i obrońców prywatności.

W ostatni wtorek opublikowano projekt nowej ustawy, która stanowi, że “ryzyko związane z kontrowersyjną technologią znacznie przewyższa jej rzekome korzyści, a sama technologia zaostrzy niesprawiedliwość rasową i zagrozi obywatelskiemu prawu do życia bez ciągłego monitorowania przez rząd i podlegające im służby”.

Doradca prawny, Lee Hepner, który zaproponował projekt ustawy, uważa, że konieczne jest znalezienie moralnej granicy związanej z technologią, której nie powinno się przekraczać. Hepner uważa również, że urzędnicy w San Francisco nie byli nawet do końca świadomi do jakich środków nadzoru mają dostęp amerykańskie służby.

Warto przypomnieć, że technologia rozpoznawania twarzy rozwijana m.in. przez firmę Amazon została skrytykowana po tym, jak niektóre badania wykazały, że system źle zidentyfikował Afroamerykanów i określił wielu z nich jako podejrzanych przestępców.

Setki pracowników Amazona protestowało przeciwko sprzedaży tej technologii organom ścigania. Częściowo w odpowiedzi na naciski i apele społeczne, Google wstrzymało się z dystrybucją systemu pod koniec ubiegłego roku.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 04.02.2019 16:04

    przez niesprawiedliwość rasową pewnie mają na myśli, aby nie wolno było monitorować murzyńskich gangsterów podpalajacych auta i tłukących policję itp 😀 Ale z drugiej strony bardzo się śmieje, gdy technokratyczne plany globalizmu dotyczące inwigilacji, monitorowania i cenzurowania potykają się o chorobliwe ideologie mniejszościowo-rasowo-genderowe, które zostały wpierw rozpropagowane dla skłócenia nas – czyli mas przez samych sterników globalizmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.