Samsung rozwija telewizory kontrolowane mózgiem

Opublikowano: 25.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1592

Samsung opracowuje system telewizyjny, który pewnego dnia umożliwi użytkownikom przeglądanie kanałów i dostosowywanie głośności za pomocą mózgu.

Projekt Ponthius jest częścią współpracy południowokoreańskiego giganta elektroniki z Centrum Neuroprotetyki w Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) w Szwajcarii.

Celem projektu jest umożliwienie osobom z ciężkimi upośledzeniami fizycznymi, takim jak tetraplegia, cieszenia się ulubionymi programami bez pomocy innych.

W ubiegłym tygodniu, podczas konferencji deweloperskiej w San Francisco firma przedstawiła prototyp systemu. “W jaki sposób możemy zapewnić dostęp osobom, które nie mogą się poruszać lub które są skrajne ograniczone ruchowo” – powiedział podczas panelu ekspert z EPFL Ricardo Chavarriaga. „Tworzymy technologię która jest bardziej złożona, czyli bardziej inteligentna, ale nie powinniśmy zapominać, że ta technologia jest tworzona by wchodzić w interakcję z ludźmi.”

System wykorzystuje komputerowy interfejs komputerowy (BCI) do podłączenia widza do telewizora. BCI oparty jest na hełmie z 64 czujnikami i systemie śledzącym ruch oczu.

Naukowcy pobierają obecnie próbki fal mózgowych, aby określić, jak zachowuje się mózg gdy chcemy oglądać filmy. Pewnego dnia może to doprowadzić do powstania systemu, który wykorzystuje sygnały fal mózgowych do przewidywania działań, a następnie ruchy gałek ocznych w celu ich potwierdzenia.

Po dokonaniu wyboru oprogramowanie będzie mogło utworzyć profil użytkownika i poinformować o przyszłych sugestiach, usprawniając proces doboru treści.

Zdjęcia: Samsung
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 25.11.2018 19:49

    To pikuś jest maleńki. Dzięki implantowanym czipom armia umożliwia kontrole trzech samolotów jednocześnie.
    https://www.google.pl/amp/s/futurism.com/jets-pilots-mind-control-darpa/amp

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.