Samsung chce „skopiować mózg” i wkleić go do chipów

Opublikowano: 22.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1744

Samsung we współpracy z Uniwersytetem Harvarda pracuje nad zupełnie nowym podejściem w projektowaniu chipów komputerowych. Badacze uważają, że z pomocą metody kopiuj-wklej możliwe jest przeniesienie połączeń neuronalnych na układy scalone.

Skopiowanie ludzkiego mózgu celem stworzenia jego cyfrowego odpowiednika ma swoje zalety. Samsung i współpracujący z południowokoreańską korporacją naukowcy wskazują, że chipy komputerowe zawierające połączenia neuronalne mogłyby pozyskać unikalne cechy mózgu, m.in. niski pobór mocy, efektywne uczenie się, łatwą adaptację do środowiska, a także autonomię i funkcje poznawcze. Są to cechy, które wciąż pozostają poza zasięgiem obecnej technologii.

Badacze uważają, że można „skopiować mózg” korzystając z układu nanoelektrod. Z ich pomocą można byłoby zarejestrować sygnały elektryczne wytwarzane przez neurony. Pozyskane w ten sposób dane naukowcy mogliby wykorzystać do odtworzenia mapy neuronalnej, pokazującej natężenie połączeń. Kolejnym krokiem ma być “wklejenie” tej mapy np. do pamięci RAM bądź dysków SSD.

Odtworzenie ludzkiego mózgu w maszynach do wciąż daleka perspektywa. Samsung wskazuje, że gotowy chip neuromorficzny będzie wymagał około 100 bilionów jednostek pamięci. Jest to technologia przyszłości, jednak od czegoś trzeba przecież zacząć. Firma zapowiada, że będzie kontynuowała badania nad inżynierią neuromorficzną w ramach rozwoju sztucznej inteligencji.

Na podstawie: News.Samsung.com
Źródło: Autonom.pl

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krokodylowy 22.05.2022 15:27

    Nieśmiało przypomniał mi się 4 odcinek drugiego sezonu “Black Mirror” pod tytułem “Białe święta”. Makabra to mało powiedziane.

  2. urartur 23.05.2022 08:40

    Oto dlaczego to co tu piszecie jest obłudą https://globalna.info/2021/11/01/tajemnica-przyjecia-rumunii-do-nato-podziemne-bazy-antycznych-istot-w-gorach-bucegi/ Po przejęciu komnaty zapisów pod sfinksem i bazy pod Bagdadem, oraz dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II, który przekazał rządowi rumuńskiemu wiedzę na temat ich prawdziwej historii, Rumunia zgodziła się oddać dostęp do owej bazy, za przyjęcie jej do NATO. To co odkryły amerykańskie służby w owych bazach, dało im pełną władzę nad ludzkim ciałem, więc niczego już nie muszą badać. To dzięki temu ruszył projekt depopulacji świata do 500 mln ludzi. Czeka nas konfrontacja chińskiej wiedzy z eksploracji swych piramid z wiedzą Nefilim o ludzkiej istocie. Megalityczna Syberia to dawne państwo Olbrzymów/Nefilim, kto wygra wyścig do tego skarbca? Już trzydzieści lat temu można było usłyszeć o tajemniczych kopulach na Syberii, chroniących dostępu do podziemnych budowli, a odkrytych przez osiadłe tam plemiona.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.