Samorządy mają w grudniu zmniejszyć o 10% zużycie energii

Opublikowano: 28.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1167

Samorządom, które nie ograniczą w najbliższym czasie zużycia prądu, lub zrobią to w sposób „niedostateczny”, może grozić kara grzywny 20 tysięcy złotych. W przepisach brak jednak podania, gdzie szukać oszczędności i jaka ma być ich wielkość.

„Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej” nakłada na samorządy obowiązek zmniejszenia zużycia prądu w okresie od 1 do 31 grudnia 2022 roku o 10% w stosunku do średniej z lat 2018-2019.

Samorządowcy twierdzą, że to nieracjonalne wymagania, bowiem w grudniu zużycie prądu jest wyższe niż w ciągu większości miesięcy. Dodatkowo nie wiedzą, czy według przepisów oszczędzać mają również szpitale, czy tylko urzędy.

Adrian Pokrywczyński, ekspert Związku Powiatów Polski, powiedział: „Musimy wiedzieć, za jakie działania i zaniechania możemy być ukarani przez prezesa urzędu. Czy za to, że nie podejmiemy działań, czy za niezłożenie oświadczenia, czy też za to, że nie osiągnęliśmy wymaganych oszczędności”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Do Rzeczy”
Źródło: MediaNarodowe.com

15

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.