Samonaprowadzające się pociski dla broni palnej

Opublikowano: 01.05.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 291

Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności słynie z wielu technologii, które mają zapewnić Stanom Zjednoczonym przewagę militarną nad innymi krajami. Jedną z nich są specjalne naboje do karabinów snajperskich, które zmieniają swoją trajektorię tak aby trafić w cel.

Jeśli Amerykanie doprowadzą swój projekt do końca, każdy będzie mógł korzystać z karabinów wyborowych bez względu na to czy kiedykolwiek ćwiczył strzelanie z tej broni. Inteligentne pociski EXACTO (Extreme Accuracy Tasked Ordnance) pozwolą zawsze oddawać celne strzały – nieważne czy cel będzie stacjonarny czy ruchomy. Jedynym warunkiem jest to aby żołnierz namierzył wroga za pomocą celownika optycznego. Informacja jest następnie przesyłana do pocisku.

Dzięki nowej technologii, snajperzy będą mogli strzelać z jeszcze większych odległości, będą mogli ignorować trudne warunki pogodowe i oddawać strzały ze 100% celnością. Poniższe nagranie, opublikowane przez agencję DARPA, przedstawia testy które prowadzono na początku tego roku – wystrzelony pocisk zachowuje się niczym rakieta. Projekt istnieje od 2008 roku i otrzymał już ponad 25 milionów dolarów wsparcia od Pentagonu.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: darpa.mil
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o