Samolot został wysadzony, w raporcie jest dźwięk wybuchu

Opublikowano: 07.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2297

Antoni Macierewicz poinformował, że w miniony weekend podczas VI Przystanku Niepodległość w Polanicy-Zdroju zaprezentował raport podkomisji smoleńskiej nt. przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Portal wPolityce.pl informował niedawno, że 10 sierpnia podczas posiedzenia plenarnego podkomisja smoleńska przyjęła liczący 300 stron raport końcowy. Raport nie został jednak zaprezentowany publicznie. Z informacji, opublikowanej dziś na Twitterze przez przewodniczącego podkomisji Antoniego Macierewicza wynika, że treść raportu została zaprezentowana w weekend podczas VI Przystanku Niepodległość w Polanicy-Zdroju.

W miniony weekend wspaniale było uczestniczyć w VI Przystanku Niepodległość w Polanicy-Zdroju! W ramach prelekcji pt. „Prawda o Smoleńsku polską racją stanu” dokonałem prezentacji Raportu Podkomisji. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to ważne spotkanie – napisał Antoni Macierewicz na „Facebooku”.

Fragmenty wystąpienia Macierewicza na temat raportu cytuje „Gazeta Wyborcza”. „Samolot został wysadzony najpierw w lewym skrzydle, a potem w centropłacie. Wnioski, jakie zawieramy w raporcie nie wykluczają większej liczby eksplozji” – mówił Macierewicz.

Antoni Macierwicz miał pokazywać podczas swojego wystąpienia rysunki samolotu z zaznaczonymi miejscami, na których widać „jednoznaczne podpisy eksplozji”. „Na szczątkach samolotu znaleziono heksagen, trotyl i pentryp. W raporcie jest też dźwięk wybuchu” – mówił przewodniczący podkomisji.

Antoni Macierwicz przyznał też, że praca podkomisji kosztowała dużo pieniędzy, ale „ta metodologia jest własnością Polski i będzie mogła być stosowana w badaniu wszystkich katastrof lotniczych”.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego Tu-154 zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta RP, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, załoga samolotu. Stanowili oni delegację polską na uroczystości związanej z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 07.09.2021 12:06

    po co teraz takie oskarzenia jak ruskie pod granica nasza wraz z bialorusinami? wojenka sie marzy tym przyglupom? dziecko by sie nie pokapowalo ze skoro krotko przed grzebali bez nadzoru w tym samolocie w Samarze to na bank cos tam zamontowali jak dodasz do tego peoskie swinie ktore krotko przed rezygnowaly z lotu nim to dziecko tez zczai kto w tym paluchy maczal – o czym Wy tyle lat dywagujecie? wystarczylo spojrzec na mordy, reakcje, zachowania rzadzacych wtedy i wszystko jasne 🙁 to co mnie zastanawia to czemu jeszcze oni nie siedza za udzial w tym, bo ruskim to sb mozemy paluszkiem pogrozic jedynie 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.