Samolot tuż po starcie uderzył w budynek

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1429

Samolot, którym leciało 98 osób, krótko po starcie uderzył w dwupiętrowy ceglany budynek. W katastrofie zginęło co najmniej 15 osób, a 66 zostało poważnie rannych. Wśród uratowanych znajduje się ośmioro dzieci.

Do katastrofy doszło tuż po starcie z lotniska Ałma Acie w Kazachstanie o godzinie 7:22 czasu lokalnego. Samolot (Fokker 100) linii Beck Air miał lecieć do Nur-Sułtan, jednak tuż po starcie stracił wysokość, uderzył w betonowe ogrodzenie lotniska, a następnie w dwupiętrowy ceglany budynek.

Dom został zniszczony, a samolot rozpadł się na dwie części, jednak nie doszło do pożaru maszyny. Na miejscu nadal trwa akcja ratunkowa. W wyniku katastrofy zginęło co najmniej 15 osób, a 50 innych jest poważnie rannych.

Wśród uratowanych jest ośmioro dzieci. Jedna z pasażerek powiedziała: „Zaczęliśmy tracić wysokość. Wtedy zaczęło nami bardzo mocno trząść, a na końcu nastąpiło uderzenie. Wszystko zaczęło się trząść i rozpadać… ludzie krzyczeli… Ktoś wyłamał wyjście bezpieczeństwa i mogliśmy uciec.”

Na miejscu katastrofy jest obecnie około tysiąca osób, które pracują na mrozie i w śniegu. Jeden z pilotów został znaleziony żywy, jednak zmarł później w szpitalu. Media podały, że 66 osób przeżyło katastrofę, a 50 znajduje się obecnie w szpitalu.

Z relacji niektórych wynika, że samolot nie wystartował za pierwszym razem, dopiero przy drugim podejściu i wtedy właśnie nastąpiła katastrofa. Jeden z pasażerów powiedział:

„Oderwał się od ziemi i usłyszeliśmy przerażający dźwięk. Wtedy wzniósł się znowu i opadł na jedną stronę. To było jak w filmie: rzężenie, krzyki… Wszystko było w takim stanie, że myślałam, że to już koniec, wtedy nastąpiło uderzenie i okropny huk.”

W Kazachstanie podjęto decyzję o zawieszeniu wszystkich maszyn typu Fokker-100 i rozpoczęło się dochodzenie w sprawie katastrofy.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.