Samodzielnie przesuwa kilkutonowe bloki

Opublikowano: 21.06.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 367

Amerykanin opracował technikę przesuwania kilku tonowych bloków przy użyciu prostych dźwigni. Czy ta technika będzie odpowiedzią na pytanie, jak powstały egipskie piramidy oraz Stonehenge?

Emerytowany pracownik budowlany z Michigan (USA) opracował technikę dzięki, której może przesuwać wielo tonowe bloki. Mężczyzna używa prostych dźwigni oraz własnej siły do przemieszczania olbrzymich betonowych bloków. Podczas gdy naukowcy i archeolodzy wciąż nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zbudowane zostały egipskie piramidy czy słynny angielski Stone Henge mieszkaniec Michigan buduje samodzielnie własny kamienny krąg bez użycia sprzętu budowlanego, wykorzystując jedynie zapomniane techniki opierające się na dźwigniach.

Autorstwo: Michał KK
Źródło: Wolna-Polska.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. agama 21.06.2015 12:43

  to te wszystkie światowe naukowce i magistry na to nie wpadły, a robol z budowy odkrył? Do kopania rowów by się wzięli, skoro z mózgu pożytku nie robią, a tytuły oddali temu panu

 2. Aaron Schwartzkopf 21.06.2015 12:51

  “Kilkutonowe” i “wielotonowe” to przymiotniki i należy je pisać łącznie.

 3. Patryslav 21.06.2015 12:53

  Wciąż niewyjaśniona pozostaje kwestia wycięcia i obrobienia tych wielotonowych bloków.

 4. niewolnik 21.06.2015 13:04

  No to religie o starożytnych kosmitach diabli wzięli.
  Teraz tylko jakiś kamieniarz może pokaże jak się obrabia kamień i po ptakach.
  Podejrzewam że z resztą religijnych cudów było by tak samo, gdyby ktoś podszedł do tego praktycznie.

 5. Cupak 21.06.2015 16:05

  Ciekawe co powiedziałby na kamienie z Peru, które ważą 20 000 ton sztuka, http://www.viewzone.com/bigpicture/bp121611T.gif i są tak docięte że idealnie do siebie pasują, tak samo zresztą jak te w piramidzie Cheopsa.
  Nie mówię że zrobili to twz. kosmici czyli nepfilim (którzy tak naprawdę nie są kosmitami ale potomkami upadłych aniołów), ale ludzie kiedyś byli więksi, silniejsi i na pewno mądrzejsi. Dlaczego nie budowali komputerów i skomplikowanych maszyn, ponieważ dzięki odpowiednim warunkom panującym na ziemi ich mózgi potrafiły to co robią obecne komputery i takowe urządzenia nie miałyby sensu.

  https://youtu.be/MJJ2yPxT-Vo?t=2h36m55s – kto zbudował Wielką Piramidę.

 6. dagome12345 22.06.2015 00:46

  @niewolnik

  Jest taki kamieniarz bodajże w Stanach, który płaci z miejsca milion dolarów temu kto mu pokarze jak łatwo, szybko i precyzyjnie ciąć kamień (jak to mieli w zwyczaju ludzie kilka tysięcy lat temu ) bez użycia obecnych drogich narzędzi( piły diamentowe itd).
  Przetransportowanie pojedynczych wielkich obelisków jest wykonalne, przy piramidach “czas” psuje wszystkie teorie. 20 lat na ułożenie 2,3 mln bloków kamiennych gdzie niektóre z nich ważyły 80 ton sztuka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.