Salvini wzywa UE do zwrotu kosztów sankcji wobec Rosji

Opublikowano: 05.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1328

Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini uważa sankcje wobec Rosji za nieskuteczne. Między innymi z tego powodu domaga się, aby Unia Europejska wypłaciła Włochom odszkodowanie za ich wprowadzenie. W innym wypadku we wrześniu miliony Włochów mogą stracić swoje miejsca pracy, gdy tymczasem sama Rosja zarabia coraz większe pieniądze.

Były wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch stwierdził w rozmowie ze stacją RTL, że dotychczasowe restrykcje związane z rosyjską inwazją na Ukrainę są nieskuteczne. Co więcej, według niego „po raz pierwszy w historii zarabia ten, kto podlega sankcjom”. Dzień wcześniej wyraził podobną opinię na Twitterze.

Salvini podkreśla, że „minęło kilka miesięcy i ludzie płacą dwukrotnie, a nawet czterokrotnie wyższe rachunki”, zaś w tym samym czasie „kasa Federacji Rosyjskiej wypełnia się pieniędzmi”. Ewidentnymi zwycięzcami są w tym wypadku Rosjanie, natomiast cierpią państwa wprowadzające sankcje.

W związku z powyższym jeden z liderów włoskiej centroprawicy domaga się, żeby Unia Europejska zaczęła przekazywać pomoc obywatelom cierpiącym z powodu coraz wyższych rachunków za energię. Inaczej na samym Półwyspie Apenińskim już w tym miesiącu zniknąć mogą miliony miejsc pracy.

Ponadto polityk wyraził się krytycznie na temat zakazu wjazdu Rosjan na terytorium UE. Kilka dni temu szefowie dyplomacji 27 państw Wspólnoty Europejskiej mieli bowiem osiągnąć porozumienie w sprawie wprowadzenia zakazu wizowego.

Na podstawie: Lepoint.fr, RTL.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 05.09.2022 13:01

    Przecież każde państwo samodzielnie podjęło decyzję o wprowadzeniu sankcji. Zapytajcie Orbana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.