Salvini organizuje konferencję o antysemityzmie

Opublikowano: 12.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1260

Już w najbliższy czwartek we włoskim Senacie odbędzie się konferencja poświęcona antysemityzmowi. Jej organizatorem jest lider Ligi, były włoski wicepremier Matteo Salvini, a mają wziąć w niej udział czołowi wydawcy włoskich gazet, międzynarodowi eksperci, przedstawiciele społeczności żydowskiej oraz bliżej nieokreśleni izraelscy intelektualiści. Wszystko to z kolei za sprawą zmanipulowanych danych na temat ataków na włoską senator żydowskiego pochodzenia.

Na początku listopada ubiegłego roku we włoskim parlamencie przyjęto uchwałę dotyczącą powołania specjalnej komisji, która ma walczyć z tak zwaną „mową nienawiści” i przypadkami nienawiści na tle rasowym i narodowościowym. Wśród posłów głosujących przeciwko tej propozycji znaleźli się głównie politycy centroprawicy, mający obawy dotyczące politycznie poprawnego charakteru tego ciała. Jednocześnie tłumaczyli oni, że poparliby projekt, gdyby w definicji „antysemityzmu” znalazła się wzmianka o islamskim ekstremizmie.

Za ideą powołania do życia komisji mającej zajmować się „nienawiścią i dyskryminacją rasową” stała 89-letnia senator Liliana Segre, której udało się przeżyć Holokaust. Twierdziła ona bowiem, że dziennie otrzymuje prawie 200 ataków związanych głównie z działalnością internautów, krytykujących w mediach społecznościowych jej aktywność dotyczącą popularyzowania określonej wersji historii. Szybko okazało się jednak, że dane dotyczące ataków na jej osobę pochodzą nie z 2019, ale z 2018 roku, a ponadto takich przypadków było nie 200 dziennie, lecz 197 rocznie.

Fakt tej manipulacji nie przeszkadzał jednak samemu Salviniemu, stąd spotkał się on wówczas z Segre, aby wytłumaczyć postępowanie swoich parlamentarzystów w sprawie wspomnianej komisji. Teraz były włoski wicepremier zaprosił senator na konferencję poświęconą „antysemityzmowi”, która ma w czwartek 16 stycznia odbyć się w jednej z sal w budynku Senatu. Przyjazd Żydówki nie jest jednak jeszcze przesądzony, choć sam Salvini twierdzi, że bardzo mu na tym zależy.

Wiadomo już jednak na pewno, że w wydarzeniu będą uczestniczyć wydawcy włoskich gazet, międzynarodowi eksperci, przedstawiciele społeczności żydowskiej oraz izraelscy intelektualiści. Weźmie w nim udział również Riccardo Fraccaro z populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S), podsekretarz stanu przy prezydium rządu, zajmujący się organizacją włoskich obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście.

Na podstawie: IlPrimatoNazionale.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.