Salvini organizuje konferencję o antysemityzmie

Opublikowano: 12.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 956

Już w najbliższy czwartek we włoskim Senacie odbędzie się konferencja poświęcona antysemityzmowi. Jej organizatorem jest lider Ligi, były włoski wicepremier Matteo Salvini, a mają wziąć w niej udział czołowi wydawcy włoskich gazet, międzynarodowi eksperci, przedstawiciele społeczności żydowskiej oraz bliżej nieokreśleni izraelscy intelektualiści. Wszystko to z kolei za sprawą zmanipulowanych danych na temat ataków na włoską senator żydowskiego pochodzenia.

Na początku listopada ubiegłego roku we włoskim parlamencie przyjęto uchwałę dotyczącą powołania specjalnej komisji, która ma walczyć z tak zwaną „mową nienawiści” i przypadkami nienawiści na tle rasowym i narodowościowym. Wśród posłów głosujących przeciwko tej propozycji znaleźli się głównie politycy centroprawicy, mający obawy dotyczące politycznie poprawnego charakteru tego ciała. Jednocześnie tłumaczyli oni, że poparliby projekt, gdyby w definicji „antysemityzmu” znalazła się wzmianka o islamskim ekstremizmie.

Za ideą powołania do życia komisji mającej zajmować się „nienawiścią i dyskryminacją rasową” stała 89-letnia senator Liliana Segre, której udało się przeżyć Holokaust. Twierdziła ona bowiem, że dziennie otrzymuje prawie 200 ataków związanych głównie z działalnością internautów, krytykujących w mediach społecznościowych jej aktywność dotyczącą popularyzowania określonej wersji historii. Szybko okazało się jednak, że dane dotyczące ataków na jej osobę pochodzą nie z 2019, ale z 2018 roku, a ponadto takich przypadków było nie 200 dziennie, lecz 197 rocznie.

Fakt tej manipulacji nie przeszkadzał jednak samemu Salviniemu, stąd spotkał się on wówczas z Segre, aby wytłumaczyć postępowanie swoich parlamentarzystów w sprawie wspomnianej komisji. Teraz były włoski wicepremier zaprosił senator na konferencję poświęconą „antysemityzmowi”, która ma w czwartek 16 stycznia odbyć się w jednej z sal w budynku Senatu. Przyjazd Żydówki nie jest jednak jeszcze przesądzony, choć sam Salvini twierdzi, że bardzo mu na tym zależy.

Wiadomo już jednak na pewno, że w wydarzeniu będą uczestniczyć wydawcy włoskich gazet, międzynarodowi eksperci, przedstawiciele społeczności żydowskiej oraz izraelscy intelektualiści. Weźmie w nim udział również Riccardo Fraccaro z populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S), podsekretarz stanu przy prezydium rządu, zajmujący się organizacją włoskich obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście.

Na podstawie: IlPrimatoNazionale.it
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o