Salamandry ogniste – mistyczne duchy ognia

Opublikowano: 12.01.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 685

Średniowieczni badacze duchów natury byli zdania, że najpowszechniejszą formą salamandry ognistej była jaszczurka o długości około 30 cm, która jarzyła się ogniem i pełzała wśród płomieni. Inna grupa została opisana jako ogromne humanoidalne płonące olbrzymy w trzepoczących szatach, chronione arkuszami zbroi ogniowej. Niektóre autorytety średniowieczne, w tym Abbé de Villars, uważały, że Zaratustra (Zoroaster) był synem Westy (żony Noego) i wielkiej salamandry Oromasis. Dlatego od tego czasu na perskich ołtarzach podtrzymywany jest nieugaszony ogień na cześć płomiennego ojca Zaratustry.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.