Salaficki kaznodzieja trafi do więzienia

Opublikowano: 28.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 834

Pozytywne wieści dobiegają do nas z sąsiednich Niemiec. Islamski kaznodzieja oraz promotor prawa szariatu Sven Lau został właśnie skazany na karę pozbawienia wolności. Dowody jednoznacznie wskazują na jego powiązania z terrorystami.

Sven Lau to znany w Niemczech kaznodzieja, który w 2014 roku wraz z grupą islamistów utworzył policję religijną pod nazwą “Shariah-Police”. Muzułmanie ubrani w pomarańczowe kamizelki odblaskowe zajmowali się patrolowaniem ulic w mieście Wuppertal, gdzie zaczepiali Niemców, prawili swoje morały, zabraniali spożywania alkoholu i słuchania muzyki – czyli krótko mówiąc wszystkiego, co jest uznawane za niezgodne w islamie.

Grupa szybko została rozwiązana a jej członkowie zatrzymani przez niemiecką policję. Ich sprawa była dwukrotnie rozpatrywana przez sąd, lecz ostatecznie uznano, że islamiści z “Shariah-Police” nie złamali prawa. Kompletnie zignorowano fakt, że radykałowie próbowali siłą zaprowadzać prawo szariatu i zamiast tego zwrócono jedynie uwagę na ich uniformy.

Jednak przeciwko Svenowi Lau toczyła się osobna sprawa. Islamista został oskarżony o wspieranie grup terrorystycznych w Syrii, co ostatecznie udało się potwierdzić. Salafita zapewnił bojownikom wsparcie finansowe oraz sprzęt wojskowy pod przykrywką pomocy humanitarnej, a także zaaranżował ślub islamisty z 16-letnią dziewczyną z Austrii.

Sven Lau trafi teraz do więzienia na 66 miesięcy, gdzie będzie mógł sobie żyć na koszt podatników. Mimo jego izolacji, kaznodzieja prawdopodobnie wciąż będzie poszukiwał kolejnych zwolenników w zamknięciu aż odzyska wolność. Od lat głośno mówi się o radykalizacji w brytyjskich, francuskich i niemieckich więzieniach, gdzie islamiści często zmuszają “niewiernych” do przejścia na islam. Warto dodać, że Sven Lau był także promotorem “nawracania” Polaków poprzez publikowanie w sieci specjalnych filmów w języku polskim.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o