Sakwala Chakraya – starożytne gwiezdne wrota Sri Lanki

Opublikowano: 06.10.2021 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1141

Tunele czasoprzestrzenne są jedyną znaną ścieżką, która może pomóc w szybkim pokonywaniu dużych odległości we wszechświecie. Podczas gdy naukowcy wciąż zastanawiają się, jak umożliwić podróże międzygwiezdne, niektórzy uważają, że odpowiedź na tą zagadkę, skrywa się w tajemniczym schematyczny rysunku na Sri Lance. Zgodnie z mitami, ma on być starożytną bramą, przez którą dawne cywilizacje podróżowały poprzez wszechświat.

Archeolodzy i historycy zastanawiali się nad zawartością tajemniczej mapy w mieście Anuradhapura na Sri Lance, w miejscu znanym jako Rajarata. Jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jego historia, sięga 377 roku p.n.e. Ranmasu Uyana (Goldfish Park), to 40-hektarowy starożytny park miejski otoczony trzema buddyjskimi świątyniami.

Znajdujący się na nim diagram, ma być rzekomo mapą ujawniającą tajemnice wszechświata. Diagram jest znany jako „Sakwala Chakraya” (co w języku senegalskim oznacza „uniwersalny cykl”) i ma średnicę 1,8 metra, oraz jest wyryty w skale. Na przeciwległym płaskim klifie, wyrzeźbiono natomiast cztery symetryczne siedzenia. Pochodzenie tych skał i rzeźbionych diagramów pozostaje zagadką.

Znaczna część architektury w okolicy została zbudowana w VII wieku, dlatego sugeruje się, że diagram mógł zostać narysowany w tym samym okresie. Niestety wzmianki na temat twórców tej mapy, nie znajdują się, w żadnych historycznych zapisach, mimo iż wiele z nich, było skrupulatnie przechowywane przez mnichów buddyjskich.

Diagram składa się z siedmiu okręgów oddzielonych równoległymi liniami poziomymi i pionowymi. Wewnątrz kół znajdują się smukłe figury przypominające latawce, faliste linie, cylindryczne kształty, łuki i strzały oraz inne elementy. W innych kręgach Sakwala Chakraya przedstawione są postacie koników morskich, żółwi i ryb. Figury na diagramie są niezgodne z wieloma innymi rzeźbami z okresu historycznego Anuradhapury.

Archeologiczne znaczenie Sakwala Chakraya zostało zidentyfikowane po raz pierwszy przez pierwszego komisarza ds. archeologii brytyjskiego Cejlonu (dawna nazwa Sri Lanki) Harry’ego Charlesa Purvisa Bella. W swoich badaniach z 1911 roku, opisał on te mapę jako jeden z najstarszych artefaktów, jakie napotkał. Bell twierdził, że starożytna mapa była kosmologicznym diagramem ilustrującym buddyjskie poglądy na wszechświat.

Bell wyjaśnił, że symbole i rysunki przedstawione na mapie to morza, Ziemia, przestrzeń kosmiczna i wszechświat zgodnie z buddyjską logiką i wierzeniami. Mniej znanym faktem o Sakwala Chakraya jest to, że znajduje się w pobliżu legendarnej okrągłej skały Danigala, znanej na Sri Lance jako Obca Góra. Miejscowi mieszkańcy uważają ją za świętą, a okresowo zauważa się nad nią różne niezidentyfikowane obiekty latające.

Jedno z racjonalnych wyjaśnień Sakwala Chakraya podał archeolog Raj Somadeva, który uważa, że ​​diagram może być wczesną mapą świata, a nie kluczem do otwarcia jakiegoś portalu do innych miejsc we Wszechświecie. Somadeva dodał, że mieszkańcy Sri Lanki posiadali ogromną wiedzę astronomiczną już w 250 roku p.n.e. Inne teorie sugerują, że tajemnica Sakwala Chakraya może mieć 5000 lat i łączą ją z legendarnym królem demonów Lanka Ravana.

Niektórzy badacze uważają, że symbole pokazane na schemacie są identyczne z tymi znalezionymi w Abu Ghrab w Egipcie i La Puerta de Hayu Marka w Peru. Pierwotna data powstania rzeźby jest nieznana badaczom, a brak pobliskich jej artefaktów, które mogłyby pomóc w datowaniu, uniemożliwia im testowanie innych teorii. Cel tej mapy, wciąż ginie we mgle czasu. Jednak badania są w toku.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 4,67 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Swami Saishiva 07.10.2021 10:06

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.