Sadyści Bundeswehry

Opublikowano: 02.02.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen osobiście będzie nadzorować śledztwo w sprawie rażących przypadków znęcania się nad żołnierzami w elitarnym ośrodku szkoleniowym Bundeswehry w Pfullendorf, gdzie szkoleni są sanitariusze – poinformowała „Rossijskaja Gazieta”.

W najbliższych dniach do kraju związkowego Badenia-Wirtembergia przyjedzie generalny inspektor Bundeswehry Volker Wieker w celu ustalenia szokujących faktów. Jak poinformował „Spiegel”, podczas szkolenia żołnierzy dochodziło do „sadystycznych, poniżających ludzką godność rytuałów, w tym o podłożu seksualnym”.

Skandal wybuchł po tym, jak w październiku 2016 roku kobieta w stopniu podporucznika, będąca świadkiem znęcania się nad żołnierzami, zwróciła się osobiście do minister oraz pełnomocnika parlamentu do spraw wojska. Z jej zeznań wynika, że rekruci musieli rozbierać się do naga przed kolegami, którzy ich filmowali. Siedem osób z ośrodka szkoleniowego już odsunięto od służby. Zajmie się nimi prokuratura.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o