Sąd zwleka. Tommy Robinson nadal w więzieniu

Opublikowano: 20.07.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 834

Sąd rozpatrujący apelację Tommy’ego Robinsona wyda decyzję w jego sprawie do końca lipca.

Prawnicy reprezentujący aktywistę i dziennikarza domagają się uchylenia nie tylko wyroku skazującego na trzynaście miesięcy więzienia, ale także tego, który zabronił mu informować opinię publiczną o procesach ganów gwałcicieli z „imigracyjnym tłem”.

Tommy Robinson skarży się także na złe traktowanie w więzieniu. Naruszono jego prawo do obrony, służba więzienna przerywała spotkania z adwokatami, a także naruszała prawo do kontaktów z rodziną (nie mógł kontaktować się z dziećmi), jak również prawo do praktykowania religii – w przeciwieństwie do innych osadzonych nie mógł uczęszczać do kościoła.

Poza tym życie i zdrowie Robinsona jest cały czas zagrożone, gdyż w więzieniu aktywnie działają muzułmańscy ekstremiści. Ten proces śledzi już teraz opinia publiczna na całym świecie. Mimo że Robinson nie uczestniczył osobiście we własnym procesie (zorganizowano wideokonferencję), przed gmachem sądu zebrała się spora grupa zwolenników aktywisty.

Wyrok, który wkrótce zapadnie będzie miał znaczenie dla całej Wielkiej Brytanii. Jeśli sąd utrzyma zakaz informowania na temat hańbiących i trwających od lat gwałtów na bezbronnych dziewczynkach, będzie to oznaczało porzucenie długoletniej tradycji wolności słowa na Wyspach.

Autorstwo: (p)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.