Sąd zakazał pastorowi krytyki obostrzeń epidemicznych

Opublikowano: 14.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 901

Sędzia z Alberty w Kanadzie postanowił nie orzekać kary więzienia w przypadku pochodzącego z Polski pastora Artura Pawłowskiego pomimo żądania prokuratury wyznaczenia mu miesięcznej kary więzienia za naruszenie obostrzeń sanitarnych w prowincji. Sąd ukarał jednak pastora pozbawieniem swobody wypowiedzi.

Pawłowski ma zakaz publicznej krytyki nakazów sanitarnych prowincji, w tym wypowiedzi w mediach społecznościowych, chyba że promować będzie opinie popierające rządowe rozporządzenia.

W decyzji wydanej w środę rano sędzia Adam Germain orzekł, że zamiast kary więzienia Pawłowski zostanie ukarany grzywną w wysokości 23 000 dolarów oraz koniecznością pracy społecznej.

Pawłowski i jego brat Dawid stanęli przed sądem, aby wysłuchać orzeczenia kary w sprawie za odprawianie nabożeństw w ich zborze Cave of Adullam w Calgary wiosną 2021 roku.

Brat Pawłowskiego Dawid został skazany na grzywnę w wysokości 10 000 dolarów wraz z rocznym okresem próbnym i podobnie jak jego brat, ma zakaz krytykowania nakazów zdrowia. Bracia Pawłowscy mają 36 miesięcy na zapłacenie kar.

W lipcu Alberta Health Services ( AHS) zwróciła się do sądu o 21-dniowy wyrok więzienia dla Pawłowskiego, twierdząc, że „otwarcie” obnosił się z łamaniem zasad COVID. I zlekceważył orzeczenia sądu.

Pastor Pawłowski powiedział sędziemu, że staje przed sądem jako więzień sumienia. Wiosną 2021 r. Pawłowski, który jest polskim imigrantem, trafił na pierwsze strony gazet, po tym jak pod adresem interweniującej policji i inspektorów zdrowia, dokonujących niezapowiedzianych kontroli zdrowotnych w jego zborze wykrzykiwał słowa „Gestapo i Nazis”.

Według reporterki Rebel News, Sheili Gunn Reid, sędzia Germain powiedział Pawłowskiemu, że nie ma prawa nazywać inspektorów zdrowia „nazistami”.

Pawłowski spędził większą część lipca, sierpnia i września w Ameryce opowiadając tłumom o swoich starciach z policją i urzędnikami służby zdrowia.

Przed budynkiem sądu zgromadziła się kilkusetosobowa grupa osób popierających pastora Pawłowskiego.

Na podstawie: LifesiteNews.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o