Sąd rozpatrzy wniosek o areszt rosyjskich dyspozytorów

Opublikowano: 08.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 857

Polski sąd przystąpi do rozpatrzenia wniosku o zaoczne aresztowanie rosyjskich kontrolerów ruchu lotniczego w sprawie katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku w 2010 roku, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński – poinformował korespondent RIA Novosti.

Sprawa każdego z Rosjan zostanie rozpatrzona osobno. Obecnie rozpoczęto rozpatrywanie sprawy o aresztowanie Pawła Plusnina. Z kolei rozpatrzenia sprawy Nikołaja Krasnokutskiego, jak wynika z ogłoszenia na drzwiach sali sądowej, nie odbędzie się dzisiaj. Oczekuje się również, że w piątek sąd rozpatrzy sprawę Wiktora Ryżenki.

Wniosek o tymczasowe aresztowania trzech Rosjan, którzy mieli dyżur na lotnisku w Smoleńsku w dniu katastrofy, złożyła Prokuratura Generalna RP.

Władze polskie oświadczyły wcześniej, że decyzja sądu o aresztowaniu dyspozytorów będzie krokiem w kierunku umieszczenia ich na międzynarodowej liście osób poszukiwanych, z późniejszym żądaniem ich ekstradycji do tego kraju.

W tym przypadku zarzuty, jakie postawiono dyspozytorom, dotyczą umyślnego sprowokowania katastrofy lotniczej, w wyniku której zginęła duża liczba osób. Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o zmianie zarzutów stawianych rosyjskim dyspozytorom z nieumyślnego sprowokowania katastrofy do celowego działania.

W piątek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa przystąpił do rozpatrzenia sprawy o areszt rosyjskich dyspozytorów. Posiedzenie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, na salę nie wpuszczono dziennikarzy.

Źródło: pl.SputikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Kolejna część przedstawienia cyrkowego pod tytułem “Smoleńsk 2010”. Niestety ze względu na zakaz uzywania zwierząt już nie tak fascynujący.