Sąd przeciw transakcji zw. z wydobyciem złotem

Opublikowano: 09.01.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Sąd Najwyższy Pakistanu sprzeciwił się dużej transakcji związanej z wydobyciem złota i miedzi w Beludżystanie, stwierdzając, że jest ona niezgodna z prawem kraju.

Decyzja sądu położyła kres długiej batalii sądowej w sprawie umowy na sumę kilku milionów dolarów podpisanej około dwudziestu lat temu. Zgodnie z kontraktem, rząd Pakistanu oddawał w długoterminową dzierżawę kopalnie złota i miedzi w rejonie Reko Diq kanadyjsko-chilijskiemu konsorcjum Tethyan Copper Company. Regionalne władze wyraziły swoje niezadowolenie z powodu pewnych aspektów transakcji.

Według ocen specjalistów, złoże w Beludżystanie jest jednym z pięciu największych złóż złota i miedzi na świecie.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Oddane za parę milionów …..oddane za dzień urobku albo dwa :)