Sąd podjął decyzję ws. Marszu Niepodległości

Opublikowano: 08.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2151

Warszawski sąd okręgowy podtrzymał zakaz organizacji Marszu Niepodległości, zaplanowanego na 11 listopada w Warszawie. Sąd utrzymał decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w tej sprawie.

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył wczoraj odwołanie organizatorów Marszu Niepodległości od decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który z uwagi na stan epidemii zakazał organizacji wydarzenia w tym roku. Sąd oddalił odwołanie organizatorów od decyzji władz stolicy.

Jak przekazuje PAP, pełnomocnik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości mec. Adam Janos poinformował, że w uzasadnieniu decyzji sąd zaznaczył, że poważnie podchodzi do argumentacji, zawartej w odwołaniu i z uwagi na panujący obecnie stan epidemii i wyjątkowe okoliczności zdecydował o nieuwzględnianiu argumentów strony, składającej odwołanie.

Przedwczoraj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że na podstawie negatywnej opinii Sanepidu nie wyraża zgody na zorganizowanie w Warszawie 11 listopada Marszu Niepodległości. „W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację 11 listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną, szczególnie w Warszawie i całym Mazowszu” – poinformował Trzaskowski.

Mateusz Marzoch, wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, oświadczył, że brak zgody władz na organizację marszu nie znaczy, że marsz się nie odbędzie. Podkreślił, że „w związku z sytuacją epidemiczną Stowarzyszenie rozważa jak Marsz Niepodległości ma wyglądać”. „Natomiast on przejdzie. Zastanawiamy się jedynie nad formą jaką ma przyjąć” – zapowiedział Marzoch.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 08.11.2020 15:56

    Te zakazy obrócą się zdecydowanie przeciw okupantom..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.