Sąd odrzucił pozew przeciwko Bárze Halldórsdóttir

Opublikowano: 21.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2627

Sąd Rejonowy w Reykjaviku odrzucił pozew czterech deputowanych z partii Centrum o wniesienie sprawy przeciwko Bárze Halldórsdóttir, która nagrała i opublikowała rozmowę parlamentarzystów w barze Klaustur.

„Miałam nadzieję, że tak się to skończy” – powiedziała Halldórsdóttir dla mbl.is. „Oczywiście cieszę się z takiej decyzji”.

To jednak jeszcze nie koniec sprawy, ponieważ posłowie mogą złożyć indywidualne pozwy przeciwko Bárze.

Zapytana, czy obawia się procesu, odpowiedziała: „Nie boję się. Ale byłby to dla mnie dodatkowy stres, bez którego mogłabym się obejść, ponieważ cierpię na choroby autoimmunologiczne i artretyzm, a mój stan się pogarsza pod wpływem stresu”.

Halldórsdóttir ma status osoby niepełnosprawnej. „Godzę się z tym, co będzie. Mam nadzieję, że zapewni to w Islandii prawo również innym osobom do informowania społeczeństwa o tym, co jest złe”.

Autorstwo: Monika Szewczuk (Grupa GMT)
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.