Sąd odmówił zamknięcia postępowania ws. Polańskiego

Opublikowano: 20.08.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1015

Sąd w Los Angeles odmówił w piątek zamknięcia postępowania przeciwko Romanowi Polańskiemu w związku z oskarżeniem go o gwałt na nieletniej. Prośbę o zakończenie sprawy złożyła Samantha Geimer, którą 40 lat temu miał wykorzystać seksualnie reżyser.

Polański jest oskarżany o gwałt na 13-letniej Gailey (obecnie Geimer). Do przestępstwa doszło w 1977 roku, w domu aktora hollywoodzkiego Jacka Nicholsona. Reżyser przyznał się do winy i zawarł ugodę z prokuraturą. W obawie przed uchyleniem decyzji uciekł do Francji i od tego czasu amerykański wymiar sprawiedliwości poszukuje go listem gończym.

“Proszę o rozważenie zakończenia sprawy bez uwięzienia 83-letniego człowieka” — oświadczyła w czerwcu Geimer podczas sądowego przesłuchania. “Proszę sąd, by zrobił to dla mnie, przez litość dla mnie” — mówiła.

Sędzia Scott Gordon, prowadzący sprawę, ogłosił, że nie może jej zamknąć „tylko dlatego, iż leży to w najlepszym interesie ofiary”.

“Oskarżony nie chce stosować się do nakazów sądowych; ucieka przed wymiarem sprawiedliwości” — powiedział sędzia Gordon. Jak podkreślił, Polański musi wrócić do Kalifornii, jeśli chce zakończenia tej sprawy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.