Sąd oddalił pozew fiakrów przeciwko „Vivie!”

Opublikowano: 22.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 254

Furmani zażądali 44 tys. zł od obrońców zwierząt, którzy mieli naruszyć ich wizerunek poprzez nagłaśnianie cierpienia koni pracujących na trasie do Morskiego Oka.

Zapowiadali to szumnie – na konferencji prasowej wiosną 2015 stwierdzili, że wypowiadają wojnę działaczom „Vivy!” i Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Wnieśli pozew, ale nie opłacili go, w dodatku nie przewidzieli, że obrońcy wniosą o rozbicie spraw na trzy sądy – wedle miejsca zamieszkania pozwanych (sąd w Nowym Sączu miał zająć się akrem oskarżenia przeciwko Beacie Czerskiej, prezes TOZ z Zakopanego, stołeczny sąd miał rozpatrzyć sprawę przeciwko prezesowi „Vivy! Cezaremu Wyszyńskiemu, a sąd w Krakowie – przeciwko działaczce Annie Plaszczyk, która nagłośniła sprawę koni z Morskiego Oka). Kiedy okazało się, że niesie to ze sobą dodatkowe koszty, furmani pomysł porzucili – ich pozwy miały braki formalne. Do dziś nie zostały opłacone pozwy w Warszawie i Krakowie.

– Gdyby furmanom zależało na rozpoczęciu procesów, szybko opłaciliby pozwy i uzupełniliby braki formalne – mówi Anna Plaszczyk. – Mogę tylko zgadywać, że odwlekają to w czasie, bo nie mają żadnych dowodów na to, co nam zarzucają. A gdybyśmy udowodnili przed sądem, że konie na trasie do Morskiego Oka wykorzystywane są ponad ich siły, prawdopodobnie oznaczałoby to zamknięcie trasy dla przewozów konnych.

Sprawa trzecia potoczyła się jeszcze ciekawiej. Kiedy okazało się, że obrońcy zwierząt odpowiedzieli na pozew ponad 1000-stronicową dokumentacją tego, co dzieje się z końmi na szlaku, fiakrzy nagle zażądali ugody. Rozmawiałam o tym z Anną Plaszczyk jeszcze w kwietniu 2017 – jednak wówczas nie było jeszcze wiadomo, jak potoczą się losy pozwu. Okazało się, że nie wszyscy podpisali ugodę. Jeden z furmanów wyłamał się i twardo podtrzymywał swoje zarzuty – i to właśnie jego pozew nowosądecki sąd oddalił wczoraj, nakazując zwrócenie Tatrzańskiemu TOZ łącznie 1954 zł kosztów ustanowienia pełnomocnika w osobie adwokata.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o