Sąd Najwyższy Pakistanu stworzy listę apostatów

Opublikowano: 02.03.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 536

W poniedziałek Najwyższy Sąd Pakistanu nakazał jednostce prowadzącej dane obywateli, przekazanie list osób, które odeszły od islamu i prosiły o zmianę swojego wyznania przez departament, informuje świecka gazeta “Rabwah Times”.

Krajowa Baza Danych i Urząd Rejestrujący NADRA ma wydać dane około 10 tysięcy obywateli Pakistanu, którzy jak uważa się przeszli z islamu do religii Ahmadijja, muzułmańskiego odłamu uważanego przez sunnitów głównego nurtu za herezję. Dane mają zawierać także wiek, imiona rodziców i historię podróży zagranicznych.

Sąd podjął tą decyzję rozpatrując petycję konserwatywnych duchownych obawiających się, że zmiany w prawie wyborczym z 2017 roku zwiększą prawa wyznawców Ahmadiji. Decyzja została wsparta zeznaniem profesora Uniwersytetu Pendżabu Hafiza Hassana Madni, który nalegał na karę za apostazję. „Qadianis (Ahmadijja) są bardziej niebezpieczni niż niewierni. Nie są ani muzułmanami ani chrześcijanami, a w rzeczywistości ukrywają się udając islam” – powiedział na przesłuchaniu profesor Madni.

Wcześniej w tym tygodniu ten sam sąd zakazał NADRA jakichkolwiek zmian w deklarowanym wyznaniu obywateli muzułmanów.

Wyznawcy Ahmadiji są obiektem prześladowań i napaści ze strony muzułmańskiej większości w Pakistanie. Także w Europie dochodzi do ataków na nich. Z kolei sami wyznawcy synkretycznego ruchu w łonie islamu chcą przekazać prawdziwe przesłanie pokoju i to oni głównie pojawiają się na miejscach protestów przeciwko zamachom terrorystycznym). Wtedy nagłówki mediów „zapominają” o ich trudnej relacji z głównym nurtem islamu.

Na początku roku 2018 Departament Stanu USA uznał Pakistan za kraj „szczególnie naruszający wolność religijną”, co wraz z oskarżeniami o niedostateczne zwalczanie terroryzmu prowadzi do ograniczenia pomocy dla tego kraju.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Rabwah.net
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.