Są inne wyjaśnienia zmian klimatu niż wpływ człowieka

Opublikowano: 26.05.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1998

Globalne ocieplenie jest tematem, który od lat budzi kontrowersje. Czy jest to rzeczywistość, czy mit? Czy czynnik ludzki ma znaczący wpływ na zmiany klimatu? Czy istnieją inne, naturalne procesy, które mogą wpływać na temperaturę naszej planety?

Czynnik ludzki może nie mieć tak dużego znaczenia w kwestii globalnego ocieplenia, jak powszechnie się uważa. Porozumienie Paryskie z 2015 roku, które zobowiązuje kraje do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, mogło być tylko częścią kampanii PR amerykańskiego polityka Ala Gore’a, mającej na celu przejęcie kontroli nad energią na całej planecie.

Naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk sugerują, że jedną z przyczyn globalnego ocieplenia może być odgazowanie Ziemi i rozpad izotopu potasu. Leonid Bezrukow, główny badacz Instytutu Badań Jądrowych Rosyjskiej Akademii Nauk, mówi o hipotezie ocieplenia powierzchni oceanów i Ziemi w wyniku radioaktywnego rozpadu izotopu potasu-40. Twierdzi, że moc jego przepływu ciepła wynosi około 1 wata na metr kwadratowy, czyli znacznie więcej niż antropogeniczny wpływ na atmosferę.

Inna teoria zakłada, że Ziemia rozszerza się wraz z uwalnianiem wodoru i innych gazów.

Rozpad izotopu potasu, którego powinno być sporo w składzie naszej planety, jest energią, która rozpoczyna procesy uwalniania gazów głębokich. Eksperci zauważają, że ​​wodór jest jednym z głównych gazów naturalnych niszczących warstwę ozonową na planecie. Dlatego odgazowywanie Ziemi i uwalnianie wodoru może być również przyczyną globalnego ocieplenia.

Naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk sugerują, że odgazowanie Ziemi i rozpad izotopu potasu mogą w decydujący sposób wpłynąć na globalne ocieplenie. Nie oznacza to jednak, że czynnik ludzki nie odgrywa żadnej roli. Na przykład emisje dwutlenku węgla są nadal znaczącym źródłem globalnego ocieplenia. Ponadto należy wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak aktywność słoneczna, zmiany orbity Ziemi itp.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Vaunes 26.05.2023 16:26

    Zaorzą te wyniki badań, bo to “rosyjscy naukowcy “.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.