Rządzący zrzucili maski

Opublikowano: 01.12.2011 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 908

W ciągu zaledwie kilku tygodni po wyborach rządząca Platforma zrzuciła maski kamuflujące jej prawdziwe intencje już co najmniej dwukrotnie.

Pierwszy raz w expose premiera Tuska, kiedy to wręcz z dnia na dzień z zielonej wyspy na czerwonym morzu kryzysu w Europie staliśmy się krajem, który jeżeli nie dokona drastycznych oszczędności, „zamiast przy stole znajdzie się w menu”.

Przez wiele miesięcy byliśmy przekonywani, że jesteśmy świetnie rządzonym krajem, który dzięki wysokim kwalifikacjom premiera i jego ministra finansów, przeszedł suchą nogą przez kryzys. Ba, większość europejskich premierów co i rusz radzi się Tuska, co trzeba zrobić, żeby w tych trudnych warunkach aż tak dobrze dawać sobie radę. To nie żaden wymysł, dokładnie tak mówił sam o sobie premier Tusk z lekkim tylko zażenowaniem na twarzy.

Więc mimo tego, że premier jest za tym, aby pilnować tego co „tu i teraz” i czuje się odpowiedzialny tylko „za ciepłą wodę w kranie”, to jednak trzeba wydłużyć wiek emerytalny aż o 7 lat dla kobiet i 2 lata dla mężczyzn, podwyższyć o 2 pkt. procentowe składkę rentową, zabrać część ulg prorodzinnych, zabrać 50 proc. kosztów uzyskiwania przychodów dla wolnych zawodów (co ostatecznie dobije polską naukę), wreszcie silnie „ozusować” i opodatkować rolnictwo.

Za dotychczasowe skutki 4 lat rządzenia Platformy mają więc zapłacić przede wszystkim ci „o płytkich kieszeniach”, bo tych „o kieszeniach głębokich” Tusk będzie chronił, dopóki będzie rządził.

Drugi raz maska została zrzucona poniedziałkowym wystąpieniem ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie. Zaprezentował on tam koncepcję federacyjnej Unii Europejskiej, a więc związku państw o mocno ograniczonej suwerenności z silnym politycznym centrum, które przecież tylko przejściowo ma mieścić się w Brukseli, a nieuchronnie musi się przenieść do Berlina.

Dzisiaj już wiemy z konferencji prasowej samego ministra, że jego wystąpienie było konsultowane zarówno z premierem Tuskiem (i to nie jest zaskoczeniem, jeśli się obserwowało jego zachowania „na odcinku niemieckim”), ale także z Kancelarią Prezydenta Komorowskiego, choć jeszcze wczoraj prezydenccy ministrowie zapewniali, że takich uzgodnień nie było.

Same Niemcy zapewne z taką koncepcją przynajmniej na razie wyjść by nie chciały. Ciągle jeszcze mitygują się, gdy ktoś je wskazuje jako politycznego lidera Europy. Duet Tusk-Sikorski zdecydował się być adwokatem ich kompletnej dominacji w Europie chyba z nadzieją, że o takich sprzymierzeńcach przy dzieleniu unijnych stanowisk w przyszłości nie zapomną. Nie sądzę bowiem, żeby ta propozycja złożona Niemcom miała na celu długofalową pomyślność naszego kraju.

Pierwsze zrzucenie maski nie wywołało jakiegoś szczególnego wrażenia na Polakach. Skoro cała Europa musi oszczędzać, to Polska nie może być w tej sprawie wyjątkiem. Być może głębsze refleksje w tej sprawie przyjdą razem z coraz wyższymi rachunkami, jakie zaczną przychodzić do domów po 1 stycznia.

Drugie zrzucenie maski na razie wywołało burzę, ale tylko na portalach internetowych, bo mainstreamowe media i ich komentatorzy twierdzą, że wreszcie Polska wystąpiła ze swoim własnym pomysłem na przyszłość Europy.

Na szczęście w Sejmie jest już wniosek o wotum nieufności dla Sikorskiego, który PiS poprze, i żądanie zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu poświęconego tylko temu wystąpieniu szefa resortu spraw zagranicznych, a być może w konsekwencji także wiosek PiS o Trybunał Stanu dla ministra.

Miejmy nadzieję, że obudzą się także zwykli ludzie, bo przyszłość naszego kraju pod rządami Platformy naprawdę zaczyna być zagrożona. A swoją drogą to szkoda, że Platforma tego programu, który teraz realizuje, nie zechciała przedstawić w ostatniej kampanii wyborczej.

Autor: Zbigniew Kuźmiuk
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. taihosan 01.12.2011 10:26

  No jak by na to nie patrzeć – druga “targowica”. Po poprzedniej mieliśmy min. zagrabienie przez Austriaków w 1797 roku 51 chorągwi krzyżackich. Czy jest dokładny spis majątku zniszczonego i zrabowanego w latach 1772-1918? Pewnie nie. To samo dotyczy okresu 1939-1945. A co teraz czeka nas od pana S. i T. oraz ich protektorów?

 2. Roots Chant Rising 01.12.2011 11:34

  Jak to co nas czeka 🙂 Teraz też się grabi i niszczy ale jest to niejako konieczne ,a także legalne.
  Prywatyzacja dobrze prosperujących spółek, gaz łupkowy, stocznia, CO2(sic!) i można by tak wymieniać i wymieniać.
  Kto tego nie widzi niech się obudzi albo przynajmniej nie chrapie 🙂

 3. Artur Marach 01.12.2011 13:10

  Myślę że to co powiedział Sikorski to element jego kampanii wyborczej, bo pewnie elity UE szykują go w przyszłości na prezydenta Ostland’u(Polski)albo ma i większe aspiracje i będzie zajmował wysokie stanowisko we władzach przyszłej IV Rzeszy.

 4. MamDosc 01.12.2011 17:40

  Władza bardzo długo testowała małymi kroczkami -jaka będzie reakcja narodu na posunięcia NWO .Wszelkie sondy,ankiety,spisy ludności i cała masa zbieranych danych pokazała jedno – NIC.Cisza.Polacy nie zrobią nic , dopóki ktoś im nie wpadnie do domu: pobije dziecko i ukradnie telewizor .Wtedy może obudzi się szlachta polska . Teraz bez naruszania cielesności i miru domowego można zrobić z nimi wszystko .
  Więc teraz jadą już bez hamulców . Traktat podpisany już dawno,czy to kogoś dziwi,że przechodzą do realizacji . Mądry polak po szkodzie .

 5. che 02.12.2011 00:37

  Tak to dłużej pewnych spraw ukrywać się nie da i ekipa rządząca zrzuciła maski. Może teraz pofantazjują europolitycy o cesarstwie europejskim, sojuszem z caratem Rosji i może Cesarstwem Chin ? Może szybka kolej do Chin ? Może wspólna waluta ? …

 6. hybrid 02.12.2011 11:07

  ludzie nasz kraj jest juz sprzedany jestesmy tak zadluzeni ze to banki steruja juz wszystkim co w kraju sie dzieje, nie ludzcie sie ze marionetkowy rzad pracuje za nasze pieniadze dla nas!! Nowy Porzadek wielkimi krokami sie zbliza spiesza sie pewnie 2012 roku chca juz objac wladze!!!

 7. fm 03.12.2011 06:26

  Nikt za nas nie może nic podpisać. Nikt za nas nie ma prawa podejmować decyzji. Nikt nie może rościć sobie praw do drugiej ludzkiej istoty lub wymuszania na niej określonych zachowań.

  Zatem rzeczywistość systemu wraz z “władzą wykonawczą” to najperfidniejsza forma gwałtu połączona z totalnym oszukaństwem.

  Niech się w końcu rozleci..:D

 8. adambiernacki 03.12.2011 13:39

  Nawet ci, którzy nadal chowają głowę w piasek już niedługo będą zmuszeni walczyć o tę swoją rzeczpospolitą kiełbasianą czy butelczaną. Nie będzie wiecznego żarcia, srania i picia samogonu niestety to się skończy już niedługo.

 9. Staszek 03.12.2011 15:15

  Polityka Dupska od początku była klarowna,wynarodowić Polaków więc po co te emocje.

 10. Taruta 03.12.2011 23:24

  Czego spodziewaliście się od wnuczka Dziadka Tuska i od Bydgoskiego golca wżenionego do Applebaumów. Jeden wchodzi głęboko Andrei Merkel a drugi jest tubą Baracka Husseina Obamy. Cel – jeszcze o kilka miesięcy na kredyt dłużej – tym razem Niemcy płacą w oczekiwaniu na hiperinflację, której “nie USA jest przyczyną”.

 11. 8pasanger 04.12.2011 04:44

  O co tyle krzyku?PiSiory nie są nic lepsi-pamiętajmy zresztą ,że Sikorski był szefem MON za rządów PiS -wymienionym tylko dlatego ,że Jarosław K. nie mógł dopuścić do rozwoju konkurencyjnego lidera w PiS.
  Wszyscy są po jednych pieniądzach.Kto sprzedawał za bezcen-zagranicznemu kapitałowi-również Niemcom majątek prywatyzowanych przedsiębiorstw?Chyba nikt się nie spodziewał ,że kiedy sprzedamy już wszystko-staniemy się parobkami w chronionych ,,świętym prawem własności”zagranicznych fabrykach i latyfundiach-o co ten krzyk????Chyba wszyscy o tym wiedzieliśmy?Bo niemożliwe ,żeby cały naród/społeczeństwo tego nie wiedziało-aż tak wielu głupców w Polsce nie ma.

 12. fm 04.12.2011 17:44

  Oczywiście, że wszyscy są po jednych pieniądzach. Wybierają tylko tego, który tym razem się wystawi i potem zniknie ze sceny politycznej. Przecież za kulisami słodko sobie gaworzą przy wódzie i innych dodatkach jak to fajnie się ludzi robi w ch. To perfidne łajzy życiowe. Status utrzymują tylko i wyłącznie za nasze pieniądze. Nie muszą nic robić. Za to co zarabiają stać ich na to, żeby inni za nich robili. Papierów też nie przygotowują bo to robi jakaś agencja na zlecenie globalistów. Dostają gotowca jak traktat lizboński i podpisują. Nikt mi nie powie, że go przeczytali z merytorycznym zrozumieniem, bo na przeczytanie traktatu potrzeba dobre 6 miesięcy prowadząc normalne życie, a żeby go jeszcze zrozumieć to trzeba go studiować pewnie parę lat. To nie jest opowiadanie “Kozucha kłamczucha” tylko prawne spojrzenie na to co nam przygotowali.

 13. fm 04.12.2011 18:11

  @8pasanger – Wielu wiedziało i wielu widziało. W Polsce jednym ze standardowych tekstów na temat polityki jest: “przecież oni zawsze kradną” – albo “znowu ukradli…..” albo “znowu ‘sprywatyzowali’ coś tam” – ludzie lubią rozmawiać o złodziejach, bo dostają nerwa, więc odpuszczają i w ten sposób dają swoje zezwolenie na to co oni wyprawiają.

  “….Nie mogę przecież nic zrobić bo i tak to nic nie da. Poza tym mam rodzinę, dzieci.. to by mogło mi zaszkodzić albo pracę bym stracił. Nie mogę sobie pozwolić teraz na takie zabawy. Muszę być odpowiedzialny…” – czy nie takie teksty dosyć często słychać z ust wielu osób?

  To jednak jest całkowita NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ. Pasywność i obojętność. Kierowanie się krótkowzroczną wizją rodziny i własnymi potrzebami, z których nikt nie chce zrezygnować.

  Zatem “nierząd” ma dal was perspektywę w które będziecie musieli zrezygnować z wszystkiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.