Rządowy trojan nielegalny i pełen dziur

Opublikowano: 12.10.2011 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 376

Grupa Chaos Computer Club (CCC) poinformowała o otrzymaniu z anonimowego źródła kodu tzw. Bundestrojaner, czyli konia trojańskiego wykorzystywanego przez niemieckie agendy rządowe w celu inwigilacji. Kod używany jest przez policję federalną i pozwala na przechwytywanie rozmów VoIP już po ich zaszyfrowaniu, a przed dotarciem do odbiorcy.

“Szkodliwy kod nie tylko pozwala na uzyskanie dostępu do danych. Został też wyposażony w mechanizm backdoora, dzięki czemu umożliwia wgranie i wykonanie dowolnych programów” – stwierdzili przedstawiciele CCC. Z ich analizy wynika również, że kod zawiera błędy, dzięki czemu strona trzecia może go wykorzystać do własnych celów.

Zdaniem CCC otrzymany przez nich kod łamie niemieckie prawo, gdyż pozwala na znacznie więcej niż tylko monitorowanie i przechwytywanie komunikacji. Może bowiem instalować inne programy, przeszukiwać i edytować pliki na komputerze podejrzanego, a nawet wykorzystywać do podsłuchu mikrofon, kamerę czy klawiaturę komputera ofiary.

Opracowanie: Mariusz Błoński
Na podstawie: Heise
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 12.10.2011 09:55

    A działa pod Linuxem?

  2. Jack Ravenno 12.10.2011 17:31

    Universal binary, lol

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.