Rządowy poradnik jak odrzucać wnioski o zwolnienia ze szczepień

Opublikowano: 06.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1306

Premier Kanady Justin Trudeau stwierdził, że ograniczenia i nakazy antypandemiczne zostaną wprowadzone ponownie jesienią i zimą, jeśli nie zostanie spełniony cel 85-90% wyszczepiania dawkami „przypominającymi”.

Tymczasem prawnicy z kanadyjskiego Departamentu Transportu przygotowywali wytyczne dla linii lotniczych, jak obchodzić się z wnioskami o zwolnienia ze szczepień ze względów religijnych, wynika z ujawnionych not wewnętrznych. Nawet pasażerom, którzy mieli uzasadniony powód, by się nie szczepić, urzędnicy chcieli robić problemy. Podróżni mieli np. przechodzić procedurę ubiegania się o zwolnienie ze szczepienia na każdym odcinku podróży w przypadku lotu z przesiadką.

„Innymi słowy, tymczasowe zwolnienie uznane przez jedną linię lotniczą nie pozwala automatycznie pasażerowi na przesiadkę na lot realizowany przez inną linię lub do innego środka transportu, np. z samolotu na pociąg” – można przeczytać w dokumencie Federal Vaccine Mandate: Guidelines On Requirements z 22 listopada.

W notatce z 30 listopada urzędnicy podkreślają, że tego typu zwolnienia powinny być przyznawane bardzo rzadko. Tego samego dnia ministrowie wprowadzili obowiązek szczepień dla pasażerów, który przestał obowiązywać (tymczasowo) dopiero 20 czerwca. Noty z wytycznymi departamentu transportu były jednak wyjątkowo ostre. Z danych rządowych wynika, że z 2042 wniosków o zwolnienie ze względów religijnych uznano tylko 540, czyli 26 proc.

Departament pouczał nawet linie lotnicze, jak kwestionować wnioski. „Liderzy i wyznawcy wielu religii publikowali publiczne oświadczenia, pokazując swoje poparcie dla szczepień przeciwko COVID-19”, pisali urzędnicy. Dalej podkreślali, że w religiach chodzi o złożony system wierzeń w istotę boską, super człowieka lub nadprzyrodzoną siłę. Dlatego powodem przyznania zwolnienia nie może być stwierdzenie „Nie wierzę w szczepienia”.

Również nie wystarczy, gdy pasażer powie, że jest wyznawcą jakiejś religii i dlatego nie może się szczepić. Powinien wyjaśnić, „dlaczego szczepienie nie jest zgodne z jego religią, i to wyjaśnić w sposób rzeczowy i przekonujący, dlaczego osoba zaszczepiona nie może pozostawać w łączności z bóstwem”.

Urzędnicy wymienili również kilka mitów, na których nie może opierać się wniosek o zwolnienie, np. twierdzenie, że szczepionki przeciwko COVID-19 zawierają komórki ludzkich abortowanych płodów lub płodów zwierzęcych albo że szczepionki mRNA zmieniają DNA. Pracownicy departamentu stwierdzają, że empirycznie potwierdzono nieprawdziwość tego typu tez.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]

14

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 06.09.2022 11:09

    No i kto też będzie chciał tam do was latać?

  2. andi170 06.09.2022 14:35

    Typowy faszystowski fircyk trudeau i jego faszystowski rząd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.