Rząd zwiększy wydatki na zbrojenia

Opublikowano: 26.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 239

Wicepremier i gospodarczy superminister Mateusz Morawiecki poinformował, że w przyszłorocznym budżecie państwa zwiększone zostaną wydatki na polską obronność. Ministerstwo Obrony Narodowej dostanie więc do dyspozycji o dwa lub trzy miliardy złotych więcej niż w tym roku, a do 2030 roku środki na ten cel mają wynosić 2,5 procent PKB.

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało projekt zmian w polskim prawie, który zakłada stopniowe zwiększanie wydatków na polską obronność w ciągu kilkunastu następnych lat. Głównym celem resortu Antoniego Macierewicza jest przeznaczanie co roku blisko 2,5 proc. PKB na ten cel, co ma zostać osiągnięte do 2030 r. i w latach następnych. Dodatkowo liczebność Wojska Polskiego ma zwiększyć się do 200 tys., w tym 130 tys. żołnierzy zawodowych. Obecnie maksymalna wielkość naszej armii określona jest na 150 tys. wojskowych.

Wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki odniósł się do tego pomysłu na antenie stacji TVN24 i zapewnił, że już w przyszłorocznym budżecie na cele wojskowe może znaleźć się o 2 lub 3 mld zł więcej niż w tym roku. Zdaniem Morawieckiego, który był ostatnio w Stanach Zjednoczonych, Polska należy zaledwie do czterech krajów NATO wydających blisko 2 proc. PKB na swoje wojsko.

Na podstawie: Defence24.pl, Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
brzeszczot
Użytkownik
brzeszczot

Czym się ten głupek Morawiecki chwali,czy naprawdę myśli,że 2% polskiego PKB jest większe od 1,5% niemieckiego?Wojsko musi być przede wszystkim nowoczesne,szanowane i wyposażone a nie ośmieszane salutujące Misiewiczom lub katabasom.