Rząd zrobił w konia weterynarzy?

Opublikowano: 25.05.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 7

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na początku roku obiecało związkowcom reprezentującym pracowników inspekcji weterynaryjnej 40 milionów złotych na wzrost płac. Zawarte zostało porozumienie, a podwyżki miały zostać uruchomione w pierwszym kwartale. Nie zostały. Pracownicy są wściekli i zapowiadają reaktywacje protestów.

„Nadal nie mamy żadnych konkretów co do wzrostu wynagrodzeń i w sprawie spełnienia pozostałych postulatów OZZPIW. Na każdym spotkaniu słyszymy, że to kwestia dni lub tygodni, a przecież zobowiązania ze strony MRiRW padły już 9 stycznia 2019 r. Główny Lekarz Weterynarii nie potrafił nam również udzielić odpowiedzi na pytanie, kiedy zostanie uruchomione obiecane 40 milionów na wzrost wynagrodzeń, co miało mieć miejsce w I kwartale” – czytamy w komunikacie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Przypomnijmy, że w styczniu wydawało się, że inspektorzy weterynaryjny w końcu będą zarabiać więcej. Minister Krzysztof Ardanowski zapewnił, że budżet płac wzrośnie o 12 proc., wynagrodzenia zostaną ujednolicone, a podział na centralę i oddziały regionalne zniesiony. Miały być również przejrzyste kryteria awansu, a podwyżki miały średnio wynieść około 250 złotych i objąć około 5 tys. osób.

Inspektorzy zrozumieli, że rząd ich wykiwał. Oczekują od szefa resortu niezwłocznej realizacji obietnicy. „W przeciwnym wypadku Zarząd OZZPIW podejmie uchwałę o zaostrzeniu protestu. Czujemy się oszukani, ponieważ obiecana kwota miała zostać rozdysponowana już w I kwartale 2019 r., o czym Minister Ardanowski zapewnił nas na spotkaniu 9 stycznia 2019 r. Nie możemy akceptować permanentnego lekceważenia i braku szacunku wobec pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Tu chodzi też o naszą godność. Mamy nadzieję, że urzędnicy MRiRW, jako godni zaufania reprezentanci Rządu, doprowadzą do pozytywnego zakończenia tej sprawy w wskazanym terminie” – napisano w komunikacie OZZPIW.

Związkowcy wyznaczyli rządowi ultimatum, które upływa 8 czerwca. Do tego dnia jednostki Inspekcji Weterynaryjnej mają otrzymać decyzje budżetowe gwarantujące przyznanie środków finansowych na wzrost wynagrodzeń.

Obecne zarobki inspektorów weterynaryjnych są bardzo niskie. W zależności od powiatu młodszy inspektor zarabia od 2,5 tys. do 3 tys. złotych brutto.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

nowy program koń +

FreeMan
Użytkownik
FreeMan

To typowe dla PiS-owej RP.
Już w zeszłym roku ogłosili w TV że dali podwyżki DLA PRACOWNIKÓW UNIWERSYTETÓW i do dziś dostali je tylko ci którzy spadli poniżej wynagrodzenia minimalnego na danym stanowisku.
PiS to bardziej zakłamana partia niż PO i PSL razem wzięte! Nic tak człowieka nie wqwia jak ktoś kto daje i odbiera.

FreeMan
Użytkownik
FreeMan

@emigrant001
Jesteś pewny? Bo ja słyszałem o programie “baran+”