Rząd zapowiada lockdown i godzinę policyjną

Opublikowano: 18.12.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2235

Polskie władze wreszcie podjęły się realizacji swojej groźby i już wkrótce wprowadzona zostanie tak zwana „narodowa kwarantanna”, czyli nowy lockdown. Co to oznacza dla nas? Kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się, zamykanie kolejnych gałęzi gospodarki i sylwestrowa godzina policyjna.

https://www.youtube.com/watch?v=lv-75L_hofY

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił właśnie szereg obostrzeń jakimi objęci zostaną Polacy. Nowe zasady, wchodzą w życie od 28 grudnia do 17 stycznia i znacznie utrudnią nam funkcjonowanie w ciągu nadchodzących tygodni:

– zamknięcie galerii handlowych (za wyjątkiem sklepów sprzedających produkty pierwszej potrzeby), limit klientów – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych;

– zakaz przemieszczania się od godz. 19.00 dnia 31.12.2020 do godz. 6.00 dnia 1.01.2021 (wyjątek to przemieszczanie się w uzasadnionych celach służbowych);

– zamknięcie hoteli, również dla gości w podróży służbowej (będą dostępne tylko dla medyków, pracować będą także hotele pracownicze);

– zamknięcie stoków narciarskich;

– infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego;

– zakaz przemieszczania się dzieci do 16 lat od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16 (wyjątek do półkolonie);

– obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

Ograniczenia w handlu to kolejny poważny cios dla Polskiej gospodarki jednak do takich zachowań, polska władza zdarzyła nas już przyzwyczaić. Rząd, przypomniał również, że wprowadzone wcześniej ograniczenia wciąż obowiązują. Oznacza to de facto:

– ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os. na 15 m2;

– udział w zgromadzeniach – maksymalnie 5 osób;

– zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji;

– zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki;

– ograniczenie w sklepach – maksymalnie 1 os. na 15 m2

– godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00;

– zamknięte restauracje – posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz.

Dziwna fascynacja polskich rządzących zamykaniem obywateli w domach w imię ratowania wydolności niewydolnego od dawna systemu opieki zdrowotnej zdaje się nie mieć granic. Zdecydowanie najważniejszym z wymienionych przez Niedzielskiego obostrzeń, jakie dotknie nas w ciągu nadchodzących tygodni, jest sylwestrowa godzina policyjna. Jak na razie, nie wiadomo jaka służba będzie pilnowała, aby Polacy spędzili je w domach i nie opuszczali ich pod żadnym pozorem. Być może będzie to jedynie okazjonalny patrol policji, jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe zachowania rządu, nikt nie zdziwiłby się chyba, gdyby 31 grudnia po ulicach polskim miast i wsi zaczęły jeździć czołgi.

Przywykliśmy już chyba do tego, że w 2020 roku, nie możemy być pewni niczego. Wkrótce, do już pokaźnego spisu zakazów i nakazów, mogą dołączyć kolejne równie rygorystyczne, a najnowsza historia pokazuje, że nie trzeba do tego nawet podstawy prawnej. Wystarczą wypluwane w formie rozporządzeń buble prawne, których nie trzeba nawet publikować, aby były egzekwowane jako obowiązujące prawo.

Minister Niedzielski już teraz straszy Polaków jeszcze gorszą „trzecią falą”, która ma nadejść w ciągu kolejnych tygodni. Pokusił się on nawet o dygresję, jakoby to nie działania rządu, a wirus SARS-COV-2 powodował absurdalne sytuacje, w których pacjenci „niecovidowi” są traktowani jak ludzie drugiej kategorii i umierają od szpitalnych procedur. Wygląda na to, że kolejne tygodnie będą sporym testem dla Polaków, których tresura zdaje się wchodzić w nowy etap.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Gov.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Godzina policyjna, według karnistów, będzie nielegalna, gdyż ustawa epidemiczna nie przewiduje takiej możliwości. Więcej TUTAJ.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. j3w 18.12.2020 18:42

  “(…) polska władza zdarzyła nas już przyzwyczaić.”
  Absolutnie nie, co najwyżej zatwardziałych sympatyków obozu rządzącego i im podobnym głosującym przeciwnie.

 2. realista 18.12.2020 20:34

  cyt.:”I co ta garstka bohaterów zrobi, jak „ujmie” kilkaset tysięcy ludzi, którzy będą mieli „godzinę policyjną” w dupie?”

  no, mam nadzieję, że nie będę sam chodził po ulicach w sylwestra….. …

 3. shkshk 19.12.2020 00:11

  Czy gestapo będzie przeszukiwać siatki z zakupami w sylwestra?

 4. kufel10 19.12.2020 03:53

  Policjanci też głowę na karku mają. Ostatnio “się spotkaliśmy”, przyjechali we dwóch, bez masek, szepnęli mi pół-żartem chyba żebym założył bo 500, ja im na to że przecież sami swoi jesteśmy i tyle. Spotkaliśmy się wcześniej tylko raz. Każdy wie o co chodzi, i dobrze że chłopy w porzadku są. Na mieście nie widuję ich w ogóle, powiedzmy 95% osób mijam w szmatach, chyba się już sami pilnują, monitoring przecież jest ale nikt mnie jeszcze nie zatrzymał. Kawę w galerii kupisz, stoliki nieczynne to siadasz na sofie obok, nikt nie robi problemu. Na mieście do kawiarni/restauracji widzę jak “znajomi” wchodzą, chyba można usiąść w sali “od tyłu”, myślę że bez problemu na kawę czy ciasto bym wszedł. Ogólnie to Polacy, ci rozsądniejsi, całkiem sobie radzą i gdyby nie internety to jakiegoś głębszego problemu bym nie widział. Wszystko tu się jakoś kręci tylko ze szmaty na morrdach gawiedź bezkrytycznie nosi, pewnie niedługo zaczną na czworakach chodzić. Pewne branże, w tym moja, rozwijają się, produkty, które kupuję, nie drożeją. Tak to w moim otoczeniu wygląda. Wielką gó**oburzę robi niejaki pan T. wśród przedsiębiorców, ale już nakreślono mi ta osobowość jako opozycję kontrolowaną i co do tego wątpliwości ludzie myślący nie mają, bo krzyczy, skacze, a guzik to jak wiemy daje. A co tam u Was? Wszystko w porządku w miarę? Ja tu widzę, ze jak ktoś miał głowę na karku, to sobie radzi i się rozwija, wszak tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono.

 5. kufel10 20.12.2020 18:06

  @Irfy
  Bardzo fajnie/celnie to ująłeś. Ja też ćwiczę po swojemu, zresztą od 20 ponad lat, ciężary mam w domu, rower, dzieki pandemii zacząłem biegać ! A byłem d*pa z biegania, jestem mega zadowolony z tego ! 😉 Z nauką to może wyjdzie tak, że dzieciaki będziecie mieli mądrzejsze, bo poświęcicie im więcej czasu, niż poświęcała im szkoła, a widzę że rodziców poukładanych mają 😉 Ze sklepami praktycznie robię tak jak Ty, poczta też bez maski, maskę mam w kieszeni i wycieram nią okulary.
  Podobno dobry czas na domy opieki, podobno jakiś czas temu były dofinansowania sięgające 100% wartości inwestycji, podobno nawet bez dofinansowania zwroty szacowano na ~5 lat, takie info do mnie docierało. No cóż, branże rozrywkowe nie moga wiecznie się rozwijać, to tylko rozrywka, pilnujmy branż pierwszej potrzeby i rozwijamy się w nich.
  Będzie dobrze, trzymajcie się ciepło, byle do wiosny ! 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.