Rząd weźmie się za social media?

Opublikowano: 12.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1219

Pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji Marek Zagórski oświadczył, że Polska bierze aktywny udział w pracach Komisji Europejskiej, dotyczących regulacji w obszarze mediów społecznościowych.

Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji, mówił na antenie Polskiego Radia o konieczności wprowadzenia regulacji, dotyczących funkcjonowania mediów społecznościowych. „Jako Polska na unijnym forum sygnalizujemy to od dłuższego czasu, że potrzebne są rozwiązania regulujące relacje w mediach społecznościowych” – powiedział Zagórski. „Mamy do czynienia z monopolistami. Podobnie wyglądała przed laty sytuacja z operatorami telefonii komórkowej czy firmami energetycznymi. Potrzebne są stanowcze działania, najlepiej wypracowane przez Unię Europejską” – oświadczył pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji.

Zagórski poinformował, że nad rozwiązaniami w tej kwestii pracuje Komisja Europejska, a Polska bierze aktywny udział w tych pracach. „Aktywnie bierzemy w tym udział. Złożyliśmy całe mnóstwo postulatów. Najważniejszy z nich to zapisanie w unijnym prawie, że użytkownik mediów społecznościowych ma być traktowany jako konsument i mieć pełne prawo i swobodę w dysponowaniu swoimi danymi, które umieszcza w internecie” – powiedział pełnomocnik.

Zagórski odniósł się także do niedawnych działań „Twittera”, który zablokował konto prezydenta USA Donalda Trumpa po serii wpisów, które uznano za łamiące zasady tego portalu. W jego ocenie takie działania są niezwykle groźne. „Odbiegając od wielkiej polityki, warto zwrócić uwagę, że całe mnóstwo małych i średnich firm traktuje media społecznościowe jako platformę do prowadzenia biznesu. Zablokowanie konta powoduje, że przedsiębiorca praktycznie przestaje funkcjonować” – ocenił Marek Zagórski.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o