Rząd Ukrainy wprowadził stan nadzwyczajny

Opublikowano: 16.02.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 760

Rząd Ukrainy wprowadził stan sytuacji nadzwyczajnej w związku z kryzysem energetycznym spowodowanym przez blokadę Donbasu.

Minister energetyki Ukrainy Igor Nasalik poinformował, że stan sytuacji nadzwyczajnej został wprowadzony na nie dłużej niż 2 miesiące.

Wcześniej w środę rząd Ukrainy podjął decyzję o wprowadzeniu środków nadzwyczajnych w energetyce w związku z blokadą dostaw węgla z Donbasu. Deficyt antracytu, który jest wykorzystywany w ukraińskich elektrowniach, powstał po rozpoczęciu blokady towarowego połączenia kolejowego z niekontrolowanymi przez Kijów obwodami donieckim i ługańskim, którą zorganizowali radykałowie.

“Dzisiejsza decyzja została podjęta na okres jednego miesiąca i może zostać przedłużona jeszcze o miesiąc — dane zarządzenie może obowiązywać przez dwa miesiące i nie więcej” — powiedział Nasalik dziennikarzom w środę.

“Decyzja została podjęta. Energia elektryczna będzie wyłączana tylko w skrajnych przypadkach i będziemy o tym uprzedzać, obecnie nie ma takiej potrzeby” — poinformował premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Dodał również, że zwrócił się z prośbą do Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, by rozpatrzyła kwestię zniesienia blokady na dostawy węgla. Według Hrojsmana blokada handlowa niekontrolowanych przez Kijów terytoriów Donbasu doprowadzi do wstrzymania prac przedsiębiorstw metalurgicznych i pogorszenia stanu gospodarki kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.