Rząd Ukrainy poparł legalizację marihuany

Opublikowano: 09.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 816

Konopie medyczne mogą być używane w Izraelu, Kanadzie, niektórych stanach USA i innych krajach. Ministerstwo Zdrowia Ukrainy poinformowało, że ich legalizacja rozszerzy listę leków stosowanych w leczeniu raka i innych chorób.

Rząd Ukrainy poparł projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany – informuje Ministerstwo Zdrowia tego kraju. Departament spodziewa się, że ten środek rozszerzy możliwości leczenia niektórych chorób, w tym raka. Według resortu medyczna marihuana łagodzi przebieg ponad 50 stanów patologicznych, w szczególności zaburzeń stresu pourazowego, będących efektem działań wojennych, choroby neurologiczne, choroby przewodu pokarmowego i przewlekłe bóle pochodzenia neuropatycznego.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia zauważa, że leki na bazie konopi są stosowane w celu łagodzenia objawów u pacjentów z rakiem. Ministerstwo wskazało, że projekt ustawy zakłada wprowadzenie ścisłej kontroli w tym obszarze, tj. od licencjonowania działalności uprawy konopi do celów medycznych po znakowanie każdej partii produktów i wydawanie leków wyłącznie na receptę.

Ministerstwo Zdrowia wyraziło nadzieję, że Rada Najwyższa poprze dokument. Latem 2021 roku parlamentarzyści rozważali projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany, ale nie przeszedł on pierwszego czytania.

„Rozumiemy negatywny wpływ wojny na zdrowie psychiczne. Rozumiemy liczbę osób, które będą potrzebowały leczenia w wyniku tego wpływu. I rozumiemy, że nie ma czasu na czekanie” – napisał na swoim „Facebooku” minister zdrowia Wiktor Laszko. Wyraził opinię, że marihuana medyczna nie jest konkurencją dla środków odurzających i nie ma wyraźnego efektu psychoaktywnego.

Niektóre formy medycznej marihuany są używane do celów medycznych w Izraelu, Kanadzie, niektórych stanach USA i innych krajach.

W 2021 r. rząd ukraiński przyjął rezolucję, na mocy której kilka substancji wyizolowanych z konopi zostało usuniętych z listy substancji zakazanych. Leki na ich bazie są stosowane w celu łagodzenia działań niepożądanych po chemioterapii.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Quasar 09.06.2022 16:44

    Marihuana została zapisana dawno temu na listę “narkotyków” dzięki działaniom “BIG PHARMA” wielkiej mafijnej farmacji, która nie miałaby takich zysków, jakie ma obecnie…

    Ludzie sami mogli leczyć się z wielu chorób, marihuana, konopie indyjskie są znane od bardzo dawna, od wielu setek lat, były używane do produkcji leków, olejów, materiałów i ubrań, sznurów i lin, a wystarczył lobbing wielkich mafijnych korporacji farmaceutycznych, by wpisać tą roślinę na listę “narkotyków”, ludzkość straciła możliwość taniego i łatwego leczenia, i została uzależniona od kłamców i psychopatów farmaceutycznych, i ich szkodliwych nieleczących “leków”, a wielkie farmaceutyczne mafie osiągają ogromne zyski

  2. rici 09.06.2022 21:41

    Pierwsze marihuana zostala zakazana w USA z powodu wygrania wojny z Meksykiem, w wyniku czego Meksyk stracil prawie polowe swojego terytorium na rzecz USA. Firma “DuPoint” zostala wlascicielem okolo 400 tys. km2 powierzchni glownie lasow, za pomoc udzielona rzadowi USA.
    Nie wiedzieli co z tymi lasami robic, wiec opracowano technologie produkcji papieru z drzewa, lecz produkcja papieru z drzewa byla w wiele drozsza od dotychczasowej produkcji z konopi. Wiec starano sie zakazac upraw konopi, pozniej dolaczyla do tego “BigPharma”, no i zakazano upraw.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.