Rząd Trudeau i media dzielą Kanadyjczyków

Opublikowano: 05.06.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 844

W rozmowie z portalem „True North” James Topp, weteran kanadyjskich sił zbrojnych (CAF), który w obronie wolności przemierza pisze Kanadę, stwierdził, że to rząd Trudeau i media głównego nurtu w dużej mierze odpowiadają za to, co podzieliło Kanadę.

Topp, który spotka się 22 czerwca z parlamentarzystami w Ottawie, powiedział, że „poważny problem podziału został wytworzony w ciągu minionych dwóch lat”. Przemawiając w tym tygodniu z Marathon w Ontario, w 100. dniu swojego marszu protestacyjnego, 28-letni weteran powiedział, że jego rozmowy z Kanadyjczykami po drodze potwierdziły, że jest coś jest nie tak za sposobem, w jaki rządzony jest kraj. „Perspektywa, którą zyskałem podczas tej podróży, jest taka, że duch Kanady jest wciąż obecny” – powiedział. „Jednakże panuje intensywne niezadowolenie z obecnego rządu. Zbyt duża siła jest skoncentrowana w zbyt niewielu rękach”.

Topp wskazał, że jego 4293-kilometrowy marsz został zasadniczo zignorowany przez tradycyjne media, pomimo wiele tysięcy Kanadyjczyków, go wspiera i wspierało.

Topp rozpoczął swój marsz przeciwko rządowym nakazom szczepień 20 lutego w Vancouver – tego samego dnia, w którym rząd Trudeau rozprawił się z protestującymi kierowcami Konwoju Wolności w Ottawie po tym, jak tydzień wcześniej powołał się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych.

Powiedział, że kierowcom ciężarówek i zwykłym Kanadyjczykom, którzy sprzeciwiali się nakazom, zawdzięcza odzyskanie poczucia sensu.

Od początku swojego marszu Topp zachęcał zwolenników, aby pisali do posłów z prośbą o spotkanie z nim, kiedy przybędzie do Ottawy 22 czerwca. Publikacje w mediach społecznościowych pokazują, że wysłano już tysiące listów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.