Rząd szykuje pieniądze na 13 i 14 emeryturę

Opublikowano: 31.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 397

Emeryci w Polsce mogą mieć powody do radości. Rzecznik rządu Piort Müller zapowiedział, że wkrótce zostanie przyjęta ustawa o 13. i 14. emeryturze.

Rzecznik rządu Piotr Müller skomentował w rozmowie z Super Expressem plany, dotyczące realizacji tzw. piątki na 100 dni PiS – zapowiedzi 5 ustaw i programów, które zgodnie z wyborczymi obietnicami PiS-u mają być zrealizowane w trakcie pierwszych 100 dni nowej kadencji rządu.

Przypomnijmy, w trakcie kampanii wyborczej prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli wprowadzenie programu dotyczącego tzw. małego ZUS-u, zapewnienie pakietu kontrolnego badań dla osób po 40. roku życia, wypłacenie dodatkowej – już 14 emerytury – od 2021 r., zbudowanie 100 nowych obwodnic oraz wynegocjowanie równych dopłat dla polskich rolników.

​Piotr Müller zapowiedział, że projekt ustawy dotyczący 13. emerytury w 2020 roku i 14. w 2021 roku zostanie przyjęty w ciągu 100 dni. Od początku przyszłego roku ma także obowiązywać tzw. mały ZUS.

„13. emerytura w 2020 roku i 14. w 2021 roku – projekt ustawy tego dotyczący będzie przyjęty w ciągu 100 dni. Tak samo “mały ZUS” – będzie obowiązywał od początku przyszłego roku – i program badań profilaktycznych. Jeśli chodzi o 100 obwodnic – harmonogram prac będzie przyjęty w ciągu 100 dni. A dopłaty dla rolników są uzależnione od negocjacji w ramach Komisji Europejskiej. Po to walczyliśmy, żeby komisarzem był Polak” – powiedział rzecznik rządu.

Na pytanie o to, czy waloryzacja emerytur będzie, tak jak zapowiadano w trakcie kampanii, kwotowa i wyniesie nie mniej niż 70 zł, czy też procentowa i uzależniona od warunków makroekonomicznych, rzecznik nie udzielił jasnej odpowiedzi, ale zadeklarował, że rząd będzie się starał w tej kadencji zrealizować swoje zapowiedzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Cały czas zachodzę w głowę, po kiego grzyba coś dawać, jak można zwyczajnie nie zabierać…

Podobnie rzecz się ma ze światowym dniem sprzątania świata: po co robić event, jak można po prostu nie śmiecić!