Rząd szykuje pieniądze na 13 i 14 emeryturę

Opublikowano: 31.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 42

Emeryci w Polsce mogą mieć powody do radości. Rzecznik rządu Piort Müller zapowiedział, że wkrótce zostanie przyjęta ustawa o 13. i 14. emeryturze.

Rzecznik rządu Piotr Müller skomentował w rozmowie z Super Expressem plany, dotyczące realizacji tzw. piątki na 100 dni PiS – zapowiedzi 5 ustaw i programów, które zgodnie z wyborczymi obietnicami PiS-u mają być zrealizowane w trakcie pierwszych 100 dni nowej kadencji rządu.

Przypomnijmy, w trakcie kampanii wyborczej prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli wprowadzenie programu dotyczącego tzw. małego ZUS-u, zapewnienie pakietu kontrolnego badań dla osób po 40. roku życia, wypłacenie dodatkowej – już 14 emerytury – od 2021 r., zbudowanie 100 nowych obwodnic oraz wynegocjowanie równych dopłat dla polskich rolników.

​Piotr Müller zapowiedział, że projekt ustawy dotyczący 13. emerytury w 2020 roku i 14. w 2021 roku zostanie przyjęty w ciągu 100 dni. Od początku przyszłego roku ma także obowiązywać tzw. mały ZUS.

„13. emerytura w 2020 roku i 14. w 2021 roku – projekt ustawy tego dotyczący będzie przyjęty w ciągu 100 dni. Tak samo “mały ZUS” – będzie obowiązywał od początku przyszłego roku – i program badań profilaktycznych. Jeśli chodzi o 100 obwodnic – harmonogram prac będzie przyjęty w ciągu 100 dni. A dopłaty dla rolników są uzależnione od negocjacji w ramach Komisji Europejskiej. Po to walczyliśmy, żeby komisarzem był Polak” – powiedział rzecznik rządu.

Na pytanie o to, czy waloryzacja emerytur będzie, tak jak zapowiadano w trakcie kampanii, kwotowa i wyniesie nie mniej niż 70 zł, czy też procentowa i uzależniona od warunków makroekonomicznych, rzecznik nie udzielił jasnej odpowiedzi, ale zadeklarował, że rząd będzie się starał w tej kadencji zrealizować swoje zapowiedzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Cały czas zachodzę w głowę, po kiego grzyba coś dawać, jak można zwyczajnie nie zabierać…

Podobnie rzecz się ma ze światowym dniem sprzątania świata: po co robić event, jak można po prostu nie śmiecić!