Rząd przygotowuje się do osiedlania imigrantów na stałe

Opublikowano: 12.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2132

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek po raz kolejny w ciągu ostatnich dwóch tygodni mówi o potrzebie ściągania jeszcze większej liczby imigrantów do Polski. Na dodatek rząd ma pracować nad wprowadzeniem rozwiązań, dzięki którym będą oni mogli dłużej przebywać w naszym kraju, a nawet osiedlić się w nim na stałe.

Pod koniec marca Michałek, reprezentująca w Zjednoczonej Prawicy partię Jarosława Gowina, mówiła o konieczności ułatwienia cudzoziemcom drogi do polskiego rynku pracy. Zapewniała wówczas, że gabinet Mateusza Morawieckiego pracuje nad uproszczeniem procedur związanych z otrzymywaniem przez nich wiz pracowniczych pozwalających na podejmowanie zatrudnienia w Polsce.

Teraz wiceszefowa resortu rozwoju, pracy i technologii zapowiada kolejne zmiany na rzecz imigrantów. Tym razem chodzi o zachęty dla obcokrajowców, aby nie tylko przyjeżdżali pracować w naszym kraju, ale dodatkowo zostawali tu nawet na stałe. Polski rynek pracy miałby więc zostać otwarty dla średnioterminowego zamiast dotychczasowego krótkoterminowego pobytu cudzoziemców.

Michałek w swoich kolejnych wypowiedziach nie ukrywa, że działania rządu na rzecz otwarcia granic dla masowej imigracji są elementem lobbingu ze strony przedsiębiorców. Członkini partii Gowina mówi wprost o kontaktującym się z jej resortem lobby biznesowym, które chciałoby zatrudniać obcokrajowców na dłużej. Nowe zezwolenia miałaby więc obowiązywać nawet przez trzy lata.

Na podstawie: Rp.pl, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wolfman 12.06.2021 14:27

    Nic dziwnego za parę dekad Polaków będzie połowa, a ktoś musi robić na tych nierobów i ich błędy

  2. Szwęda 12.06.2021 18:42

    I dalej będzie 10 złoty na godzinę…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.