Rząd pozna lokalizacje telefonów?

Opublikowano: 06.04.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1025

Tomasz Żółciak, dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”, odnosi się do opublikowanego wczoraj na portalu internetowym czasopisma artykułu pt. „Epidemiczny Wielki Brat. Minister dostanie dostęp do danych lokalizacyjnych Polaków”, który napisał wraz z Bartkiem Godusławskim i Grzegorzem Osieckim. Tekst dotyczy jednego z założeń nowelizacji tzw. tarczy antykryzysowej, polegającego na kolekcjonowaniu na czas epidemii koronawirusa przez ministra cyfryzacji danych lokalizacyjnych użytkowników.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. NORB 06.04.2020 12:40

  Trzeba zawijać telefony w zwykłą folię aluminiową i nikt nie namierzy. Potrzeba zadzwonić, odwijamy i dzwonimy po czym ponownie zawijamy. To samo proponuję aby włożyć kilka złożonych warstw do portfela. Uchroni to przed zeskanowaniem kart.

 2. Szwęda 06.04.2020 14:13

  Czy namierzanie o którym mowa dotyczy również urządzeń, które mają wyłączoną lokalizację satelitarną?

 3. realista 06.04.2020 16:00

  po co wam w ogóle telefony?… .. .

 4. Szwęda 06.04.2020 17:26

  Stefan001,
  Tak, bez telefony/smarkfonu jest doprawdy super, to jest nowa jakość bytowania! 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.