Rząd Ontario sprawdza geolokalizacje komórek osób na kwarantannie

Opublikowano: 15.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 834

W grudniu 2020 r. premier Ontario Doug Ford powiedział, że dane telefonów komórkowych, do których jego rząd ma wgląd, wskazują, iż wiele osób nie przestrzega ograniczeń kwarantanny COVID. Zrodziło to pytania na jakiej podstawie rząd otrzymał te dane.

„Dzięki telefonii komórkowej widzimy, że ludzie nie poddają się kwarantannie co najmniej około 25%” – mówił Doug Ford na konferencji prasowej 21 grudnia. Ford komentował dane z telefonów komórkowych podczas konferencji prasowej, na której wezwał kanadyjski rząd federalny do wprowadzenia silniejszych środków kontroli granicznej pod kątem COVID-19.

Portal „True North News” po raz pierwszy poinformował, że biuro Forda jest bardzo pilnie strzeże informacji w jaki sposób uzyskało dane z telefonów komórkowych. Portal „Life Site News” skontaktował się z biurem Douga Forda, aby zapytać o dane, na które Ford powołał się 21 grudnia, pytając, skąd pochodzą i jak szerokie jest ich spektrum.

Ivana Yelich, dyrektor ds. relacji z mediami odpowiedziała, że dane zostały przekazane od dostawców zewnętrznych i dotyczą w szczególności mieszkańców Ontario, którzy wrócili z Stanów Zjednoczonych. „Zanonimizowane dane komórkowe pokazują, że podróżni, którzy nie są niezbędni, przybywając do Ontario ze Stanów Zjednoczonych spędzają w domu tylko 77 procent czasu zalecanego 2-tygodniowego okresu kwarantanny” – powiedział Yelich dla „Life Site News”.

„Monitorowanie telefonów komórkowych obywateli bez nakazu sądowego, w tym lokalizacji i śledzenie danych, jest nielegalne i niekonstytucyjne” – powiedział Jay Cameron, kierownik ds. postępowań sądowych w Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (JCCF).

Rząd Forda nigdy nie przyznał publicznie, że posiada dane z telefonów komórkowych, ale w marcu 2020 roku Ford odpowiedział, że „wszystko jest teraz na stole”, kiedy zapytano go, czy jego rząd zechciałby wykorzystać dane telefonu komórkowego do pomocy w śledzeniu kontaktów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: kropekk_pl (CC0)
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Moja znajoma w czasie odbywania kwarantanny, po wizycie policji zostawiała telefon w domu :)