Rząd dobije firmy nowym podatkiem

Opublikowano: 29.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 714

Podatek od zysków nadzwyczajnych to najnowszy pomysł rządu. Państwowe spółki będą musiały zapłacić zysk od nadzwyczajnych zysków, jednak w ich właścicielami w większości są inwestorzy indywidualni. Sytuacja makroekonomiczna, wybuch wojny na Ukrainie i najnowsze pomysły naszego rządu sprawiły, że polska giełda od roku jest jedną z najsłabszych na świcie. Indeks największych spółek wig 20 w skład którego wchodzą kontrolowane przez skarb państwa PKN Orlen, PGNIG czy PKO BP, ale również prywatne przedsiębiorstwa, takie jak CD Projekt czy Dino w 2022 roku po informacji o podatku od zysków nadzwyczajnych znalazł się ponownie na covidowym dołku z 2020 roku. Czy plan rządu wejdzie w życie i uda się zabrać zysk spółek czyli współwłasność inwestorów? Nowy podatek ma zostać nałożony również na prywatne spółki nie będące w żadnej części własnością państwa polskiego. Podatek od zysków nadzwyczajnych wywłaszczy inwestorów? Czy w naszym państwie istnieje jeszcze prawo do swobodnej działalności gospodarczej?

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.