Rząd nas oszukał, szykujemy strajk!

Opublikowano: 06.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 774

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych (KPRM) wystosował ostre pismo do ministra zdrowia z przypomnieniem o zobowiązaniach wynikających z porozumienia podpisanego w lipcu ubiegłego roku. Ratownicy czekali wiele miesięcy na zmiany. Żadna z obietnic nie została spełniona.

“Najpierw było niedowierzanie. Sądziliśmy, że pewnie sprawy bieżące obsunęły nasze kwestie na pewien czas. Teraz jest już tylko wściekłość. Jesteśmy gotowi na powrót do protestów” – powiedział jeden z ratowników medycznych.

Z pisma wysłanego do ministerstwa wynika, że zawarte 18 lipca porozumienia wciąż istnieje tylko na papierze. Wciąż nie została uchwalona nowelizacja ustawy o PRM, resort nie przygotował planu podniesienia rangi zawodów i zarobków ratowników medycznych, nie zrealizowano wypłat dodatków płacowych, jak również ciągle brak informacji o akcie prawnym regulującym wypłatę dodatku dla ratowników spoza ZRM.

Ratownicy czują, że nie są traktowani poważnie, mimo kolejnych spotkań i obietnic. „31.01.2018 odbyło się spotkania ministra z przedstawicielami KPRM, gdzie padły jasne deklaracje ze strony rządowej rozwiązania problemu braku realizacji porozumienia. Dziś mija 34 dzień od spotkania i ponownie żadne z deklarowanych działań nie zostało spełnione” – czytamy w piśmie do szefa resortu zdrowia.

Dlatego stawiają sprawę jasno – jeśli władza nie podejmie oczekiwanych działań, „jedyną możliwością będzie strajk (…) informujemy o podjęciu działań mających na celu rozpoczęcie akcji strajkowej w sposób zgodny z zapisami prawa. Aktualne braki kadrowe (…) na rynku pracy w połączeniu z akcją strajkową mogą doprowadzić do paraliżu pracy systemu PRM oraz oddziałów szpitalnych. Na informację ze strony rządowej dotyczącą podjętych działań mających na celu dotrzymanie ustaleń porozumienia zawartego w dniu 18.07.2017 r. oczekujemy do dnia 16.03.2018 r. Po upływie powyższego terminu rozpoczniemy akcję strajkową” – zapowiadają ratownicy.

Autorstwo: PN
Zdjęcie: Piotr Drabik (CC BY 2.0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.