Rząd Morawieckiego wstrzymuje operacje i zabiegi

Opublikowano: 10.03.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2568

Polska jest rekordzistą nadwyżki zgonów, zapaść ochrony zdrowia się pogłębia, a tymczasem minister zdrowia… WSTRZYMUJE zabiegi diagnostyczne, lecznicze i operacyjne!

Polska pozostaje niechlubnym liderem UE pod względem nadliczbowych zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców, to jest 2296,71 zmarłych na milion! Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia, aby wstrzymać planowe zabiegi i świadczenia medyczne. Jedyna gałąź, która ma nie podlegać ograniczeniu, to onkologia. Wszędzie indziej w życie wchodzi praktyczny zakaz prowadzenia nie tylko operacji, ale nawet zabiegów diagnostycznych (tych wymagających pobytu w szpitalu)! To NFZ zwraca placówkom medycznym pieniądze za wszystkie wykonane świadczenia, więc decyzja Niedzielskiego na pewno będzie egzekwowana.

Celem tego działania ma być zwiększenie zasobów do walki z COVID-19, kosztem pacjentów cierpiących na inne choroby.

Polski system ochrony zdrowia zafiksował się na koronawirusie. Tymczasem inne choroby są zupełnie ignorowane. Od początku walki z pandemią w Polsce wykrywalność nowotworów spadła o 1/3, liczba przyjęć do placówek onkologicznych spadła o połowę, liczba zabiegów kardiologicznych spadła o 2/3! Spojrzenie na statystyki zgonów w 2020 roku pokazują dwie smutne prawdy. Po pierwsze w Polsce zmarło najwięcej osób od końca II wojny światowej. Po drugie, 57% nadwyżki zgonów nie było spowodowanych przez SARS-CoV-2. Oznacza to, że przez fatalne zarządzanie systemem ochrony zdrowia umierają ludzie na „zwykłe”, bo nie koronawirusowe choroby.

Zakaz odwiedzin w szpitalach (połączony ze skrajnymi niedoborami kadrowymi w ochronie zdrowia) powoduje, że pozbawieni opieki rodzin pacjenci są zaniedbani, niedożywieni i samotni. Konsekwencje i koszty tej katastrofy będziemy ponosić jeszcze przez wiele lat – a tymczasem rząd i media zajmują się tylko koronawirusem.

Lockdown w ochronie zdrowia zabija więcej ludzi niż COVID! Skończmy z tym szaleństwem!

Autorstwo: Michał Wawer
Źródło: ProKapitalizm.pl, Facebook.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Kaczor3333 10.03.2021 12:15

  Tu żadne apele nie pomogą. Przecież syntezator mowy i drewniane kukiełki nie mają serc. Chyba że z drewna.

 2. KubaD. 10.03.2021 13:57

  No tak, na chemioterapii kartele zarabiają, wiec nie można tego wstrzymywać.
  Co innego diagnostyka czy operacje.

 3. Urnelius 10.03.2021 17:54

  Nie pochwalam działań rządu, ale artykuł tendencyjny, używa nieprecyzyjnych pojęć lub nimi manipuluje.
  Co to są “zgony nadliczbowe”? Jeśli minister apeluje, to dlaczego “wchodzi praktyczny zakaz”? Apelowanie nie ma mocy prawnej, a o tym, że w “praktyce dana rzecz coś oznacza” można ocenić po skutkach, a nie przypisywać swoje przewidywania, a jak już, zaznaczać, iż zdaniem autora będą takie skutki.
  “To NFZ zwraca placówkom medycznym pieniądze za wszystkie wykonane świadczenia, więc decyzja Niedzielskiego na pewno będzie egzekwowana”. Po co dowodzić, badać, zebrać dane, na pewno zabił, do więzienia!
  Zgadzam się z konkluzjami autora, ale ten sposób pisania to przerabianie wolnychmediów w Onet 2.0. I tak 3/4 artykułów do polityka o dosyć jednostronnej narracji. Mały odsetek jest krytyką rzetelną, bo te się mniej klikają.

 4. Szwęda 10.03.2021 18:14

  Urnelius,
  “zgony nadliczbowe” to są zamordowani Polacy przez polskojęzycznych zaprzańców, ofiary przeprowadzanego eksperymentu i ludobójstwa na narodzie polskim!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.