Rząd Kanady ukrywa, ile dotacji przekazał mediom i którym

Opublikowano: 28.05.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 824

Rząd Trudeau powołał się na poufność i „informacje podatkowe”, aby ukryć przed opinią publiczną, które media przyjęły pieniądze z funduszu z wsparcia mediów w wysokości 600 milionów dolarów.

Według „Blacklock’s Reporter”, w odpowiedzi na zapytanie do Ministerstwa złożone w Izbie Gmin Urząd Skarbowy nie ujawnił szczegółów płatności gotówkowych.

„Ile środków i kto od 1 stycznia 2019 r. otrzymał do tej pory?” – pytał konserwatywny poseł Chris Warkentin.

„Przepisy o poufności na podstawie art. 241 ustawy o podatku dochodowym uniemożliwiają Agencji ujawnienie informacji o podatniku” – odpowiedziała minister skarbu Diane Lbeouthillier.

Wiadomo m.in. że Winnipeg Free Press otrzymywało 1 milion dolarów rocznie z tytułu dopłat do wynagrodzeń, mimo że były wydawca Bob Cox zasiadał w panelu Canadian Heritage do opracowania dotacji. Cox bronił się po tym, jak „True North” zapytał go o pozorny konflikt w 2020 roku.

Korporacja, która jest właścicielem FP Newspapers Inc., otrzymała 6,2 mln kanadyjskich dolarów środków od podatników w postaci dotacji w związku z COVID-19 i dopłat wynagrodzeń. W 2021 roku dotacje stanowiły większość – czyli 54% – całkowitych przychodów firmy.

Inne media, w tym Halifax Chronicle Herald, wzięły dotacje, ale i tak zwolniły pracowników.

Krytycy programu twierdzą, że mocno faworyzował „swoje” gazety przychylne polityce rządu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: True North
Źródło: Goniec.net

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.